Книга соболезнований в связи с гибелью людей в результате землетрясений в Турции и Сирии.

Утром 6 февраля на юго-востоке Турции недалеко от границы с Сирией произошло землетрясение магнитудой 7,8. Несколько дней подряд происходили еще несколько землетрясений.

Жертвами землетрясений в Турции и Сирии стали 48 тыс. человек. Травмы получили 80 088 человек. 

Тысячи зданий лежат в руинах, десятки тысяч семей остались без крова. Спасательная операция продолжается, однако надежды найти под обломками выживших все меньше.

АКИpress выражает соболезнования семьям погибших и турецкому и сирийскому народам.

Информационное агентство публикует соболезнования госучреждений, граждан, политических, общественных и других организаций.

696
Записей в книге соболезнований
33 061
Просмотров
Глория
03.03.2023 17:13

Хочу выразить слова соболезнования всем кто потерял близких в этом страшном бедствии из за землетрясения. Тем, кто потерял в один миг то, что имел. Держитесь дорогие, сил вам все преодолеть ! В это тяжелое время вам необходимо утешение и надежда, поэтому хочется поделиться с вами этим.В священном писании говорится, что тех кого мы потеряли, снова будут жить!(Иоана 5:28,29). Как утешительно знать , что однажды умершие будут воскрешены и мы снова.. еще

Марина
28.02.2023 15:59

Хочется выразить соболезнования тем, кто пострадал от землетрясения и особенно тем кто потерял близких и родных людей. Хотелось бы поделиться утешением и Священного писания. Там говорится, что проблемы, которые нам сегодня кажутся безвыходными, навсегда уйдут в прошлое, а умершие воскреснут, чтобы снова жить на земле (Иоана 5:28,29). Так радостно осознавать, что тех кого мы потеряли, будут снова жить и мы сможем вновь с ними встретиться! Возможно, эти обещания Бога придадут.. еще

Ибраимкулова Салтанат
19.02.2023 05:20

Боордош түрк элине өзүмдүн жана үй-бүлөмдүн атынан терең кайгыруу менен көңүл айтабыз. Сабыр кылыңыздар. Курман болгондордун жайы жаннаттан болсун.

Taalaibek Kanaev
19.02.2023 04:06

Kaza bolgondor beyishtik bolsun. Jakyndaryn jogotkondorgo konul aitabyz

Гульшан
19.02.2023 00:46

Соболезную.

Алексей
19.02.2023 00:30

Братья, скорблю. Это ужасно. Держитесь мои добрые друзья!!!

Сталбек
18.02.2023 23:45

Мои искренние соболезнования братскому народу в связи с потерями, скорейшего выздоровления пострадавшим!!!

Талант
18.02.2023 23:09

Жаткан жеринер жайлуу, топурагынар торко болсун!

Нуржамал Кыдыкова
18.02.2023 21:38

Бул күндөр да өтөт Кайгы менен тең бөлүшүп.Биз сиздер менен биргеликтебиз.АЛЛА сиздерге жана үй бүлө мүчөлөрүнө сабыр берсин.

Дмитрий.У
18.02.2023 20:20

Соболезную.

Гулай
18.02.2023 16:56

Түрк боордошторубузга терең кайгыруу менен көнүл айтабыз, сабыр тилейбиз. Буюрса алдыда боордошторубузда жакшылыктар болооруна ишенебиз.

Нурлан
18.02.2023 14:16

Сабыр тилейм түрк элине, өтүп кеткен адамдардын жанын Аллахым жаннаттан берсин. Оомийн.

Талгат Кубанычбекович
18.02.2023 14:13

Уважаемые граждане Турции, братский народ для Кыргызстана. В связи с трагедией случившимся у вас на родине мы единый народ Кыргызской Республики глубоко соболезнуем. Дай бог процветания и мира у вас в стране. 

Н М
18.02.2023 13:22

Соболезную

Имарбеков Амирбек.Охна.
18.02.2023 13:05

6-февралдагы жер титироодо,жабыр тарткан боордош турк элине,уй булоомдун атынан конул айтамын.Шейит кеткен турк туугандардын жайлары жаннаттан болсун,акырети абад болсун.Боордош туугандарга сабырдуулук,кайрат кылыныздар.Кудайым балакеттерден сактасын.

Мелис
18.02.2023 12:27

Турк элине терен кайгыруу менен конул айтамын. Аллахым элине сабыр канаат берсин. Жаракат алгандар тезинен айыгып кетишине тилектешмин.

Айбек Асангазиев
18.02.2023 12:19

А'замал-лаху аджракя ва ахсана 'аза-'акя ва гафара лимай-йитикя

Жоомарт Кадырович
18.02.2023 12:15

Боордош Турк элине жана Сирия элине жаратылыштын катуу жер титироодо курман болгондорго терен кайгыруу менен конул айтам! "Азамал-лаху аджракя ва ахсана аза-акя ва гафара лимай-йитикя" (Да окажет Всевышний Аллах тебе благодеяние,да возвысит тебя степенью и позволит стойко перенести утрату)

Нурлан
18.02.2023 11:57

Туркия жана Сирия мамлекетине жана элине терен кайгыруу менен конул айтам. Кайраттуу болунуздар, мындай кырсык экинчи кайталанбасын

Жылдыз
18.02.2023 11:05

Кутман Кун. Курман болгондордун арты кайырлуу болсун.Жаткан жерлери жайлуу болсун,иманы жолдош болсун.Кудайым бейиштен орун берсин.Аминь.

Авазбек
18.02.2023 10:43

Аллах сабр берсин

Перизат
18.02.2023 10:39

Сопереживаем вашему горю от всего сердца!Соболезнуем и скорбим вместе с вами!

Бегим
18.02.2023 10:36

Аллахым женилдик берсин. Сабырдуулар менен Аллах. Бир кыйынчылыктын аркасында эки жакшылык бар. Биз сиздер менен.

Болот
18.02.2023 03:41

Выражаю искреннее соболезнование всем гражданам Турции и Сирии.

Azamat Abdurakhmanov
17.02.2023 22:08

Разделяем горечь и утраты братского турецкого народа. Эти многочисленные жертвы страшного землетрясения не будут забыты. Желаем всем пострадавшим скорейшего выздоровления. Надеемся,что все разрушенные дома и здания будут скоро восстановлены Желаю народам Турции и Сирии мира и процветания.

Рустам
17.02.2023 20:59

Да поможет Вам Аллах!!!

Азамат Мур
17.02.2023 20:30

Дай Аллах терпение всем, кто остался жив и прими Аллах всех усопших в Райских просторах, Аминь. 

Пресс-служба Института Акыйкатчы(Омудсмена)КР
17.02.2023 20:26

Акыйкатчы Атыр Абдрахматова катуу жер титирөөнүн кесепетинен жабыркагандар жана курман болгондорго байланыштуу боордош Түркия элине көңүл айтты. 

17-фервалда Кыргыз Республикасынын Акыйкатчысы Атыр Абдрахматова Кыргызстандагы Түркия Республикасынын элчилигине барып жана Түркиянын түштүк-чыгыш провинцияларында 6-фервалда болгон жер титирөөнүн кесепетинен улам көп сандаган адам өмүрлөрүн алып кеткен кырсыкка байланыштуу көңүл айтты. Акыйкатчы көңүл айтуу китебине өзүнүн көңүл айтуусун калтырды.

“Бүткүл Кыргызстандын энелери терең кайгырат жана курман болгондор менен жабыркагандардын орду толгус жоготуусун чын дилдеринен бөлүшөт... еще

Сулайманов Чынгыз Орозобекович
17.02.2023 19:24

Жаткан жерлери жанаттан болсун! Жараткан Аллах бейиштик адамдардан кылсын! Артында калган Ата-Энелерге, бир туугандарына үй-бүлөлөрүнө, бала бакыраларга боордош Түрк элиме өкмөт башчыларына, президент Реджеп Тайип Эрдоганга сабр тилейм! Соболезную всем тем кто потерял своих близких и родных. Всему народу Турции, правительству и призеденту Реджеп Тайип Эрдогану.

Мухтар
17.02.2023 18:57

Большое горе для нации... Соболезную близким и родственникам...Кудаа сактасын баарыбызды...

Куралбек Тойчубеков
17.02.2023 18:19

Терпения народу Турции и Сирии. Дай Аллах жертвам землетрясения место в раю.

Кенешов Азамат Кенешович
17.02.2023 16:08

Выражаю искреннее соболезнования всему братскому народу Турции…!!!

Абдукадир Джураев Абдуразманович г. Ош, Кыргызская Республика
17.02.2023 13:33

Охиратлари обод етган жойлари жаннат булсин! Выражаю искреннее соболезнование семьям погибших от землетрясения в Турции и Сирии. Аллах поддержит турецкий и сирийский народ в эти тяжелые дни и они выйдут из ситуации достойным образом. Аллах всемогущий. Курбон булганларни Аллох рахматига олсин ва охиратлари обод булсин. Жойлари жаннатда булсин!

Абдыбек Асаналиев
17.02.2023 12:03

Выражаю искреннее соболезнование семьям погибших от землетрясения в Турции. Полагаю, что Турецкий народ выйдет из этой тяжёлой ситуации достойным образом. Курман болгондордун арты кайырлуу болсун.

Осмонкул
17.02.2023 11:33

Бир тууган боордош тектеш турк Элине конул айтам кырсыкта Каза болгондордун жаткан жерлери жайлуу топурактары женил жумшак болсун кудай ыймандарын берсин тируу калгандарга кудайым Кайрат берсин. Мындай кырсыктар болбосо экен

Жумабеков Кенжебек Аскарбаевич
17.02.2023 11:26

Жаратылыш кырсыгынан жабыр тарткан Жана жакындарынан айрылган турк боордош элине терен кайгыруу менен конул айтам.

Калыков Абдижалил Сагынбаевич
17.02.2023 10:26

Выражаю соболезнования всему турецкому народу в связи с трагедией произошедшего на территории Турции.

Бакыт
17.02.2023 09:56

Өтө өкүнүчтүү, Түрк элине тэрең көңүл айтам айрыкча жакындарын жоготкондорго. Аманчылык болсун кырсыктан жабыр тарткандар эртерээк сакайып кетишсин. Жараткан Аллах өзү колдосун, Ааламда тычтык болуп, жер-жерлерде согуштар токтоп, ар бир мамлекетте, улуттар арасында ынтымак орноп, бакубат жашоодо жашашыбызды Аллахым насип кылсын, оомийин.

Бакытбек
17.02.2023 09:55

Кайрат кылгыла, ушуну менен баардык кырсыктар Сиздин жеринизден чыгып кетсин. Я и моя семья соболезнует родственникам погибших. Крепитесь.

Гулийпа
17.02.2023 09:54

Урматтуу Турк Эли! Сиздерге терең кайгыруу менен коңул айтам. Кудайым сабыр берсин. Калгандарыңарга чың ден-соолук, узун өмур тилейм, үй-бүлөңөр менен аман болгула. Биз Сиздер менен!

Орозканова Кайыр
17.02.2023 09:53

Апаатта жакындарынан айрылган жана жалпы эле турк боордошторубузга конул айтабыз. Арты кайрылуу болсун,шерт кеткендерди Аллахым бейишинен оорун берсин.

Бообекова Рыскуль Анарбековна
17.02.2023 09:36

Турция менен Сириядагы жер титироодон каза тапкандардын туугандарына терен кайгыруу менен конул айтам.Сабыр кылыныздар.

Кундуз
17.02.2023 09:32

Выражаю самые глубокие соболезнования народу Турции. Скорейшего выздоровления, восстановления и процветания народу.

Саттаров Абдуразок Мамурович
17.02.2023 09:25

Урматту Турк Эли сиздерге терен кайгыруу менен кайрылам сабырдуу болунуздар биз сиздер мененбиз !!!

Елена
17.02.2023 09:20

Скорбим Вместе с вами!!! Искренние соболезнования народу Турции и Сирии

Эрлан Асанов
17.02.2023 09:17

Боордош турк элимде, кырсыктан отуп кеткен адамдардын уй-булоолоруно конул айтам, ыйманы саламат болсун, арты кайрылуу болсун, кайрат кылыныздар. Жабыркагандарга аллахым шыпаасын берсин.

Сакенов Чынгыз
17.02.2023 09:02

О Аллах помоги пострадавшим.

Кенжебек
17.02.2023 08:59

Выражаю искренние соболезнования родным и близким,погибшим во время землетрясения...

Иманбеков Усон Омурбекович
17.02.2023 08:06

Урматтуу Туркияда жашаган Кыргызга боорош Турк элим сиздерге оор учурда (зилзаладан) жер титироодон шейит кеткен боордош мекендештерибизге терен кайгыруу менен конул айтам Аллахым сабырдуулукту Жана чыдамкайлыкты берсин. Зилзаладан урандыдан табылган наристелердин омуру узун болсун. Кыргыз эли сиздер менен Аллоохакбар!!!

Вера
17.02.2023 07:28

Горе безмерное... Словами не выразить то, что чувствует сердце. Боль у живых будет вечная. Глубокое сочувствие всему турецкому народу. А горе-строителям самого строгого наказания.

Куралбек Тойчубеков
17.02.2023 05:57

Терпения народу Турции и Сирии. Мы с вами.

Асхат Карабаев
16.02.2023 23:04

Я, как и все люди, выражаю соболезнование турецкому и сирийскому народу.

Iskanderbek Nurmatov
16.02.2023 23:04

Скорбим вместе с братским народом Турции о трагических жертвах от землетрясения. Терпения и выдержки семьям потерявший близких в это суровое время.

Kuban Bayishov
16.02.2023 21:42

Боордош Түркия, Сирия калкына сабыр тилейбиз. Бул оор күндөрдө биздин жан дүйнөбүз сиздер менен.

Халима
16.02.2023 21:35

Ассалам алейкум мои дорогие братья и сестры! Мы, народ Кыргызстана, вместе с вами скорбим по погибшим, выражаем вам глубокое сочувствие и участие. Знаем , что вы сильные и сможете с помощью Всевышнего пройти и это испытание. Дай бог вам скорейшего выздоровления и восстановления своих городов и сел!

Мира
16.02.2023 20:28

Примите соболезнования, братский турецкий народ. Терпения и сил Вам. Мы всегда поддержим, мы с Вами в эти трудные дни.

Абдыганы
16.02.2023 20:03

Боордош Туркия элине жана Сирия элине аллахдан сабыр тилейбиз,курман болгондорду аллах озу жайларын жаннаттан кылсын!....

Рустам
16.02.2023 19:40

Өтө өкүнүчтүү окуя болду, Түрк элине тэрең көңүл айтам айрыкча жакындарын жоготкон мүлкүнөн ажырагандарга. Сабыр кылгыла. Сирия элине да балээ жабышты же согуш токтобойт эми минтип зилзала болду, көңүл айтып дуба кылгандан башка эч нерсе кылаалбадык. Аманчылык болсун кырсыктан жабыр тарткандар эртерээк сакайып кетишсин. Жараткан Аллах өзү колдосун, жана баарыбыздын катааларыбызды кечирсин, оомийин.

Адилет Канаев
16.02.2023 19:22

Боордош Турк элине жана Сирия элине кайраттуулукту каалайм, сабыр кылгыла, мерт болгондордун жакындарына терен кайгыруу менен конул айтам, мерт болгондордун жайлары жаннаттан болсун.

Эльмира
16.02.2023 18:47

Пусть Всевышний даст терпение и силу народу Турции и Сирии. Мы скорбим вместе с вами.

Малчиева.Т.
16.02.2023 18:45

Бир тууган Турк элининин кайгысын тен болушобуз. Каза болгон адамдардын Ыйманы саламат болсун! Жаракат алгандарга Кудайым шыпаасын берип тез сакайып кетсин!

Эрмамат Эшболотович
16.02.2023 17:39

Соболезнуем! Терен кайгыруу менен конул айтабыз.

Шербек
16.02.2023 16:40

Каза болгондордун жандары жаннаттан орун алсын! Туугандарына Аллах таала сабыр берсин! Боордош түрк элинин кайгысын тен бөлүшөбүз жана дуба кылабыз!!

Асек
16.02.2023 16:33

Наша семья и я в том числе соболезнуем всему турецкому народу, мы скорбим вместе с Вами!!!

шайыра
16.02.2023 16:01

Терең кайгыруу менен көңүл айтам

Бектурганов Чынгыз Токторбаевич
16.02.2023 13:56

Боордош турк элине жана Сирия элине кайраттуулукту каалайм,сабыр кылгыла,мерт болгондордун жакындарына терен кайгыруу менен конул айтам,мерт болгондордун жайлары жаннаттан болсун,оомийин.

Таалайгуль
16.02.2023 13:47

Выражаю глубокие соболезнования народу Турции и Сирии. Держитесь, в эти тяжелые дни народ Кыргызстана с вами. Особая благодарность спасателям МЧС Кыргызстана, спасибо вам!

Алымбек
16.02.2023 13:46

Озумдун жана уй булоомдун атынан Турк боордошторубузга терен кайгыруу менен конул айтабыз. Аллахым тируулорго сабыр, ал эми шейит кеткендерге бейишин берсин, оомийин. Бугун биздин коллектив бир кундук маянабызды боордош турк элибизге жардам катары которуп берууну чечтик. Алибетте оорду толгус жоготуну эч нерсе менен толуктого мумкун эмес. Ошентсе да турак жайынан ажыраган мусаапырларга азда болсо жардамы тийип калаар деген умуттобуз.

Дмитрий
16.02.2023 13:45

Мое глубокое соболезнование всем семьям погибших при землетрясении! Пострадавшим скорейшего выздоровления!!!

Аматов Эмилбек Анварбекович
16.02.2023 13:04

А'замал-лаху аджракя ва ахсана 'аза-'акя ва гафара лимай-йитикя» (Да окажет Всевышний Аллах тебе благодеяние, да возвысит тебя степенью и позволит стойко перенести утрату.

Асылкул
16.02.2023 12:32

Турк элине Кайрат айтам. Сабр тилейм.

Султаналиев М.
16.02.2023 11:58

Турк жана Сирия олкосуно тушкон оор кайгыны тен болушуу менен кайрат каалайм.

Бишкек тургуну
16.02.2023 11:28

Биз дагы терен кайгыруу менен конул айтабыз.эстеген сайын козубузго жаш алабыз.мындай кырсык башка эч жерде болбосун.

Токтосунов Н.А.
16.02.2023 11:00

Выражаю искренние соболезнования турецкому и сирийскому народу в связи с трагедией.

Дайырбек
16.02.2023 10:14

Терен кайгыруу менен көңүл айтабыз, Аллах таалам бейишин берсин, тирүүлөргө ыйман берсин тез сакайып кетсин

Абдиева Мээрим
16.02.2023 10:04

Приношу свои искренние соболезнования семьям пострадавшим и умершим! Хотелось бы выразить благодарность сотрудникам МЧС КР, которые сейчас помогают в Турции спасти жизни людей находящиеся под завалами. Благодарю каждого кто внес вклад и приносит по сей день гуманитарную помощь в посольство Турции! Не оставайтесь в стороне, ведь мы не знаем что случится с нами завтра.

Гульзат
16.02.2023 10:01

Выражаю самые глубокие соболезнования семьям погибших в трагической событии в Турции и Сирии, а также скорейшего выздоровления спасенным гражданам.

Улан
16.02.2023 09:53

Ассалам алейкум бир тууган турк эли. Сиздерге Алла талам сабр берсин. Аминь

Саку
16.02.2023 09:52

Мы с вами

Чолпон
16.02.2023 09:49

Выражаю искренние соболезнования сирийскому народу в связи с трагедией.

Чолпон Эшбердиева
16.02.2023 09:48

Выражаю искренние соболезнования турецкому народу, в связи с трагедией.

Алтымыш
16.02.2023 09:42

Жараткан өзү жар болсун . Аалах кайрат берсин силерге, бөөдө кырсыктан өзү сактасын Жараткан ААлах!!!

Аликова Айгерим
16.02.2023 09:25

Примите самые искренние соболезнования семьям и близким погибших.

Адилет
16.02.2023 09:12

Аллах сказал будьте терпеливы ибо я с терпеливыми, с каждой тягости наступает облегчение Иншаалла. Я слышал что в будущем миром будут править 3 государства и один из них Турция. Пусть Аллах воздаст жаннат умершим, и терпение пострадавшим.

Максатбек
16.02.2023 08:59

Түрк боордошторго Аллахым сабыр берсин, каза болгондор жайы жаннаттан болсун.

Анара
16.02.2023 07:43

С болью узнаю о многотысячных погибших, и радостно, что ещё находятся живые люди. Турция была и есть экономически, политически развитая страна. Так и будет с помощью братских народов. Глубокая признательность ребятам с МЧС дружественных стран и гордость за них. Выражаю соболезнования турецкому народу и глубочайшую печаль. Нужно всем молиться несмотря на различные конфессии. Да пребудет с Вами Всевышний.

Сафиулин Рустам Салихжан
16.02.2023 07:27

Инна лиляги ва Инна лиляги раджиун

Саитова Уулкан
16.02.2023 07:05

О Аллахым озун жараткан пенделердин башына тушкон сыноосун женилдетип берсин. Турк, Сирия эли, силерге кайрат, сабр болсун.

С.Юлия В.
16.02.2023 00:47

Эту утрату не восполнить не одними дарами жизни. Душа болит за каждого из Вас, за спасённых и за ушедших слеза катится из глаз, но знайте, все мы будим в свой час там, и может лучшее нас ждёт там .... Дай Бог рая ушедшим.

Медина
16.02.2023 00:28

Мои искренние соболезнования народам Турции и Сирии, потерявших родных и близких! Желаю скорейшего выздоровления раненым! Молимся...

Бекзат
15.02.2023 23:15

Боордош элинин кайгысын терен болушуу менен бирге, аларга сабыр тилейиин, Аллахым кутулбогон кырсыктан озу сактасын.

Мирлан
15.02.2023 22:38

Турк элине терен конул айтам, отуп кеткендерди аллахым бейишине ал.

Абдисалам Иманкулович
15.02.2023 18:56

Ассаламу алейкум мусулман бир туугандар. Алланын берген сыноосунан каза тапкан мусулман бир туугандардын жайы жаннаттан болсун оомин

Акыл ава
15.02.2023 18:18

Кыргыз эли кайгынарды тен болушобуз

Жумалиев Самат
15.02.2023 16:56

Боордош түрк калкы! Сиздерге жана жакындарын жоготуп, аза кайгысын тартып жаткан түрк туугандарыбызга терең кайгыруу менен көңүл айтып, азасын тең бөлүшөбүз! Кудайдан жаракат алгандардын тез сакайып кетишин, урандылардын астында калгандардын баары аман-эсен табылышын тилейбиз! Бардык жамандыктар артта калсын!

Эрлан Камбаров
15.02.2023 16:26

Маркум болгон түрк боордошторубузга Аллахым жаннатынан орун берсин, билип-билбей кылган күнөөлөрүн кечирсин. ООмин

Нурдинбек
15.02.2023 15:47

Мои соболезнования всему турецкому народу...крепитесь братья...мы всегда с вами...

Сардарбек
15.02.2023 14:59

Уважаемый Президент Республики Турция господин Реджеп Тайип Эрдоган! Выражаю Вам и вашему народу глубочайшее соболезнования в связи с трагическими событиями которое произошло у вас в начале февраля. Мы, кыргызы всегда будем делать за вас дуа и молимся за вас. Пусть Аллах скорее выздоравливает пострадавших наших братьев и сестер. Пусть у вас все будет хорошо! Сардарбек из Кыргызской Республики.

Дастан
15.02.2023 14:55

إِنَّا لِلَّٰهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ ‎Инна лилляхи ва-инна илейхи раджиун «мы принадлежим Аллаху, и к Нему мы вернёмся» "Чындыгында биз Аллахка таандыкбыз жана Ага кайтуучубуз".

Тимур
15.02.2023 14:51

Терпения Всему Турецкому и Сирийскому народу.

Акимбаев Максат Суйумкулович
15.02.2023 14:12

Мои глубокие соболезнования

Азизбек
15.02.2023 14:08

Выражаю соболезнования народу Турции и семьям погибших, желаю скорейшего выздоровления раненым. Мы стоим рядом с турецким народом в это трудное время!

Гулкайыр
15.02.2023 13:46

Очень жалко всех. Примите наши соболезнование

Анвар
15.02.2023 13:39

Искренние соболезнования!!! Держитесь!!!

Иса
15.02.2023 12:48

Держитесь, мы с вами.

Алмаз Муратбеков
15.02.2023 12:12

Боордош түрк элине үй бүлөм менен көңүл айтам. Кайрат кылыңыздар.

Жакыпов Жолдошбек
15.02.2023 12:00

Выражаю искренние соболезнования семьям погибших и Турецкому и Сирийскому народам в связи с гибелью людей в результате землетрясения. Желаю вам стойкости и мужества в преодоления природного катаклизма, все в руках Аллаха, все будет хорошо у вас. Мы все скорбим вместе с вами.

Наджиб Исломбеков
15.02.2023 11:56

Терпения и сил пострадавшим! Молимся за упокой души умерших!

Кубанычбек Кудабаев
15.02.2023 11:49

Примите самые искренние соболезнования семьям и близким погибших. Произошедшее это большая трагедия и боль, и вместе с братским народом Турции мы сопереживаем эту боль. Желаю быстрейшего выздоровления пострадавшим, восстановления городов и процветания в будущем!

Николай
15.02.2023 11:42

Я как гражданин своей страны и коренной житель Фрунзе-Бишкека выражаю искренние соболезнования всем гражданам Турции в связи с трагическими событиями, которые повлекло землетрясение, и особенно семьям и близким погибших.

Наша страна тоже находится в сейсмически опасном районе и мне известно, что такое землетрясение. Ещё раз выражаю искренние соболезнования, мне очень жаль, что такое произошло.

Элдар
15.02.2023 11:05

Братья и сестры терпения вам, дай бог здоровья. Воистину мы принадлежим Аллаху, и к Нему мы вернёмся.

Юрий, Забайкалье
15.02.2023 10:57

Bizim için başkasının başı belada değildir ve tüm kardeş Türk halkına içtenlikle başsağlığı diliyoruz. Hepimiz için çok zor bir test ama dayanmamız gerekiyor. Azim, sabır ve cesaret, yaralılara hızlı iyileşme, herkesin en iyisi için umut!

Лилия
15.02.2023 03:31

Хочу выразить народу Турции, президенту Реджепу Тайипу Эрдогану искренние соболезнования от себя, своих родных. Мир настолько хрупок.., жизнь на нашей Планете - вот та ценность, которую мы должны отстоять, все вместе..

Наталья
14.02.2023 22:18

Очень сочувствую пострадавшим в этой ужасной трагедии. Землетрясение - это очень страшно, знаю на собственном опыте! Думаю, что всем людям очень больно слышать о подобных катастрофах. Когда происходят такие беды, нас может поддержать вера в Бога. А Священное Писание может укрепить нашу надежду на лучшее будущее. На самом деле в Священном Писании предупреждается о тех проблемах, с которыми сегодня сталкиваются люди. Но впереди Землю и человечество ждёт прекрасное будущее. И.. еще

Адилет
14.02.2023 18:43

Желаю всем пострадавшим скорейшего выздоровления. Люди, которых вы потеряли, их уже не вернуть, все по воле Аллаха.

Нурсултан Пазылов
14.02.2023 16:50

Дорогие братья и сёстры! Терпенья Вам! Всё будет хорошо! Примите мои соболезнования.

Юрий
14.02.2023 15:49

Крепитесь,держитесь,соболезную всем сердцем и душой.Тем кто потерял родных и близких надо жить ради памяти о них надо жить!

Аманбеков Чынгыз
14.02.2023 15:33

Желаю всем пострадавшим скорейшего выздоровления. Люди которых вы потеряли их уже не вернуть, все по воле Аллаха.

Таалайбек Сыдыгалиев
14.02.2023 15:21

Боордош түрк элине жана Сириянын элине терен кайгыруу менен көңүл айтам. Аллахым шеит болуп көз жумган жакындарыңарга бейиштин бакчаларын насип кылсын. Бул кыйынчылыктардан кийин жеңилдик берсин Аллахым. Ушул кыйын учурда жабыркаган мусулман бир туугандарыбызга колдон келген жардамыбызды аябайбыз.

Рысбеков Бакытбек
14.02.2023 15:14

Искренние соболезнования родственникам погибших во время землетрясения в Турции и Сирии

Алтынбек
14.02.2023 14:33

Турция, мы с Вами.

Алмазбек
14.02.2023 14:32

Жаратканым тынччылык берсин, бөөдө кырсыктан сактасын кудайым. Жабыркаган жарандарга жараткан жеңилдигин берсин...

Адилет
14.02.2023 14:20

И эти времена пройдут кардешлер?

Талант
14.02.2023 14:19

Түрк элим кылыңыздар...

Руслан
14.02.2023 13:44

Дорогие братья, сейчас вы находитесь в непростой ситуации и проживаете тяжелое время, Вы не одиноки, по всему свету братья мусульмане и не только, протянули вам руку, среди них и ваш родной Кыргызстан. Вместе мы сможем преодолеть все трудности, но боль от потерь никто не сможет залечить. Сабр братья, вечная память всем погибшим, пусть земля будет им пухом, Аллах призовет их в райские сады, мы с вами.

Рысбай Аматов
14.02.2023 13:42

С глубокой скорбью восприняли известие о гибели большого количества людей в результате мощного землетрясения в Турции. В этот тяжёлый момент выражаем соболезнования семьям и близким погибших, а также всему братскому турецкому народу. Желаем скорейшего выздоровления всем пострадавшим, а также восстановления разрушенной стихией инфраструктуры. Председатель политической партии «Ишеним» Рысбай Аматов.

Эрлан
14.02.2023 13:28

Желаю всему Турецкому народу крепкого здоровья и что-бы у них всё было хорошо.

Азамат
14.02.2023 13:23

Невозможно передать боль и скорбь Турецким братьям и сестрам. Хочется передать искрение слова соболезнования и пожелать им сил, терпения и единства. Братья и сестры, Кыргызский народ и не только, весь мир за вас. Держитесь....

Бекулан
14.02.2023 13:20

турк боордошторго сабыр тилейбиз бир женден кол, бир жакадан баш чыгара турган мезгил келди жакындарынан айрылгандарга конул айтабыз

Бакыт
14.02.2023 12:11

Турк элине терен кайгыруу менен конул айтабыз,жаракат алгандар сакайып кетуусуно тилектешпиз,маркам болгондордун жаткан жери жайлуу,топурагы торко болсун,белди бекем буунуздар боордош турк эли!

Нурлан
14.02.2023 11:36

Аллах Таала сабыр берсин, артынан жакшылык берсин....

Гарипжан
14.02.2023 11:24

Откр кеткен пенделерди Аллах рахматы кылсын.Турк элине конул айтабыз .Асмандан,жерден келген балеелерден Аллах сактасын.Аминь.

Мадина
14.02.2023 11:21

Чын журектен конул аитабыз Бир Туган турк елине карат кылыныздар

Мадина
14.02.2023 11:20

Чын журектен конул айтабыз, бир тууган турк елине кайрат кылыныздар

Барчынбек Жантороев
14.02.2023 11:05

Боордош турк элине Жараткан сабыр берсин.

Алишер Топчубаевич Асанов
14.02.2023 11:02

Турцияда болго каргашалуу абааттан бул дүйнө менен коштошкон боордош туугундарыбызды Аллахым бейиштен жай берсин Оомийин Калган боордошторубузга сабыр берсин, кырсыктан жабыркагандарга Аллахым шыпаасын берсин, жардам берип кол сунган мамлекеттерге Аллахым күч кубат берсин ыраазычылык билдирем үй бүлөмүн атынан.

Эркин
14.02.2023 10:58

Дорогие братья и сестры, дорогой народ нашей любимой Турции! Будьте сильны как никогда, крепитесь. Мы вместе с Вами сопереживаем и разделяем эту боль. Всегда ваш, Эркин

Осмоналы Гуронов
14.02.2023 10:49

Каза болгондордун жакындарына терен кайгыруу менен конул айтам.Кудайым силерге куч кубат кайрат берсин.

Kanybek
14.02.2023 10:48

I express my sincere condolences to the Turkish and Syrian peoples, as well as to the families of the victims of the earthquake. May Allah help you all get through this terrible time. Amen

Айжан Эрмекбаева
14.02.2023 10:30

Выражаю искренние соболезнования гражданам Турции и Сирии. Дай Аллах терпения всем кто потерял родных и близких. Крепитесь братский народ.

Апиев Нурлан Касымалыевич
14.02.2023 09:38

Мы разделяем горе каждой семьи, потерявшей близкого в этой страшной трагедии, произошедшей в Турции и Сирии. Выражаем самые искренние соболезнования родным и близким погибших, чьи жизни унесла природная стихия. В эти тяжелые дни желаем скорейшего выздоровления всем пострадавшим.

Эльдиярбек Расулов
14.02.2023 09:16

Hepimize geçmiş olsun! Bundan sonra böyle depremler yaşanmasın, Allah türk kardeşlerimize sabırlar versin, çok üzüldük.

Камалидин Учкуни
14.02.2023 09:14

Бул кутулгус зилзалада набыт болгон Турциянын жана Сириянын жарандарынын жайлары жаннаттан болсун,бир туугандарына жана жакындарына сабыр тилейли. Мындай жер титироонун бетин Жараткан ары кылсын.

Советбек
14.02.2023 09:07

Боордош турк элине Аллахым куч кубат берсин. Биз силер менен урматтуу туугандан

Чынгыз
14.02.2023 08:52

Шеит кеткендердин жаткан жери жайлуу, топурагы торко болсун. Боордош түрк сабыр тилейм.

Эрулан
14.02.2023 08:51

Инна лилахи ва инна илайхи раджиун, жаткан жерлери нурлуу болсун, Аллах таала фирдаус бейишинен орундатсын, бир туугандарын жоготкондорго сабыр берсин , ар бир кыйынчылыктын артында женилдик бар ин шаа аллах, бул Аллахтын сыноосу!

Темирлан
14.02.2023 08:07

Да хранит Вас Аллах. Да воздаст Всевышний благо и все самое лучшее народу Турции и Сирии. А кто не смог проснуться, или же выбраться. Пусть Всевышний одарит вас раем в мире вечном, дорогие братья и сестры.

Данияр
14.02.2023 06:51

Соболезную братскому турецкому народу! Курман болгондордун жаткан жерлери жайыт болсун!

Жыпара
13.02.2023 23:42

Терен кайгыруу менен конул айтам. Мындан ары мындай апаат кайталанбаса экен

Нургуль Кынадбекова
13.02.2023 21:15

Мои глубочайшие соболезнования родным и близким пострадавшим и погибшим в Турции.

Адилет
13.02.2023 21:01

Соболезную! Пусть Аллах укрепит народ Турции в эти трудные дни.

Азизбек У.
13.02.2023 20:23

Соболезную Турецкому народу в связи с множественной утратой после землетрясения, хочу пожелать скорейшего выздоровления раненным.

Сараева Ирина Владимировна
13.02.2023 18:54

Приношу глубочайшие соболезнования семьям погибших в Турции и Сирии .Страшная трагедия.

Исмаилов Саламат Мидинович
13.02.2023 18:53

С чувством глубокой скорби восприняли печальное известие о последствиях разрушительного землетрясения в Турции. Наш братский народ! Примите наши искренние соболезнования! Желаем скорейшего выздоровления и восстановления!

Нурлан Эрмеков
13.02.2023 18:49

Уважаемые братья мусульмане, выражаю искренние соболезнования родным и близким погибших, желаю скорейшего выздоровления пострадавшим. Держитесь и крепитесь!

zaza zazaev
13.02.2023 18:08

Крепитесь уважаемые братья и сестры!

Наргиза
13.02.2023 17:36

Выражаю глубокое соболезнование всем, кто потерял близких в этой трагедии. Пусть такое не повторится и всегда будет мир на нашей планете

Тынчтыкбек Сарыбаев
13.02.2023 17:02

Друзья,в эти трагические дни народ Кыргызстана с Вами! Масштаб трагедии ужасающий. Пусть всевышний одарит погибших садами рая.тем, кто выжил крепитесь.

Бахрам
13.02.2023 16:53

Аллах смилуйся над нами, дай терпения народу Турции и Сирии.

Бактыбек Абдиев
13.02.2023 16:48

Мои искренние соболезнования приносим Братскому народу Турции и Сирии

К.А.Т.
13.02.2023 16:45

Күтүлбөгөн өтө кайгылуу окуя болду. Түрк, Сирия элине кайгыруу менен көңүл айтабыз,кырсыктын кесепетинен каза болгондордун жаткан жерин Кудай бейишинен берсин. Түрк, Сирия элдери сабыр кылгыла. Жабыр тарткандарга Кудай ден соолук берсин, тез сакайып кетишсин.

Оморбеков Кубатбек Токонович
13.02.2023 16:20

Турк жана Сирия элине сабырдуулук тилеймин, набыт болгондордун жаны жаннатта болсун! Кудайым ар кандай жаратылыш кырсыктарынан сактасын баарыбызды!

Асанбай312
13.02.2023 12:56

Аллахым олгондорду бейишине ал тируулорду сак аман табылсын ...

Эркин
13.02.2023 10:51

Давайте все вместе сделаем Дуа за наших погибших Отцов, Матерей, Братьев, Сестер и Детей! пусть Всевышний одарит их садами рая Фирдауса! Инна лилляхи ва-инна иляйхи раджиун! Выжившим Терпения! Только солидарность и единение поможет всем преодолеть такую беду!

Азык
13.02.2023 09:48

Турк жана Сирия элине сабыр тилейм, набыт болгондордун жаны жаннатта болсун! Кудай кырсыктардан сактасын баарыбызды!

Ибраев Жыпарбек Токтомамбетович
13.02.2023 09:17

На эту трагедию, произошедшую в Турции и Сирии, без содрогания невозможно смотреть. Мы приносим соболезнования нашим братьям, потерявшим близких. Дорогие братья, мы уверены, Турецкие братья преодолеют все с помощью мирового сообщества. Наши сердца с вами, мы плачем и скорбим вместе.

Кыял Жанузакова
13.02.2023 09:02

Выражаю искренние соболезнования родным и близким погибших, желаю скорейшего выздоровления пострадавшим, а братскому турецкому народу – скорого восстановления

Айнур
13.02.2023 08:42

Боордош түрк элине терен кайгыруу менен көңүл айтам, каза болгондордун жаны жаннаттан болсун

Алмаз Эсеналиев
13.02.2023 08:04

Боордош Турк элине чын журоктон конул айтам,Кыргыз эли ар дайым силер менен.Белинерди бекем бууп кайрат кылыныздар.

Кыдыев Батырбек
13.02.2023 07:51

Урматтуу боордош туугандар болгон зил заланы уккандан бери биздин да кабыргабыз кайышып турат барып жанынарда жардамдашып тургубуз келет Айла жок .Эми кайраттуу чыдамдуу болунуздар мен уй булом менен конул айтабыз

Бакирова Венера Сергеевна
13.02.2023 05:27

Мои искренние соболезнования семьям и родственникам погибших в Турции, Сирии в результате землетрясения... ЭТО ОЧЕНЬ СТРАШНО... Ещё страшнее видеть маленьких детей, беременных женщин, стариков... Пусть Всевышний поможет им и даст веру, что впереди у них будут ещё светлые дни... Ведь после дождя, всегда восходит солнце... .

Ирина
13.02.2023 02:10

Примите мои искренние соболезнования. Сердце разрывается от боли...

Айдеков Бектур Суербекович.
13.02.2023 02:09

Турк Элим Аллах силерди колдосун. Бул сыноодон откуло,сабр кылгыла.Жаманчылыктан кийин жакшылыктар болот. Кармангыла,чыдагыла. Баарыбыздын башыбыздан кыйынчылыктар отот экен. Аллах субхана ва талля силерге жардам берсин.

Ильяз
13.02.2023 00:04

Куч кубат берсин туугандарга! Кайтыш болгон жарандардын жайы жаннатта болсун!

Дилбар
13.02.2023 00:01

Боордош, бир тууган турк эли жана Сирия эли - терен кайгыруу менен конул айтам. Эл жерге тынччылык орносун. Бул алааматта шейит болгон ар бир инсандын жаны Жаннаттан болсун.

Токторбек Бердибаев.
12.02.2023 23:55

Я и мои земляки кыргызстанцы. У нас тоже болит душа, братья турки, мы всегда с вами. Конечно, очень жаль столько людей погибли, наша душа очень болит за вас, пусть всевышний помогает вам.

Мира
12.02.2023 23:03

Примите мои соболезнования! У меня сердце болит, пусть Аллах оберегает вас. 

Батырканов Эрлан
12.02.2023 23:00

Боордош Түрк элине көңүл айтам, биз силер менен биргебиз, белиңиздерди бекем бууп кайрат кылыңыздар. Кудайым буюрса баары алдыда урандылардын алдында жардам күтүп жаткан жарандарга кудайым ден-соолук жана күч берсин, кыргыз куткаруучулары жана дүйнө жүзүнөн келген куткаруучулар жеткиче. Ин шааллах.

Эгемберди уулу Талант
12.02.2023 22:58

Буткул турк элине конул айтам,озумдун жана уй-буломдун атынан!

Марат Сейдикеримов
12.02.2023 22:15

Турк бир тууган элибиздин башына тушкон оор кырдаалда, жер титироодон жакындарын жоготкон жана жаракат алган турк туугандарыбызга терен кайгыруу менен конул айтам. Сиздерге кайрат, биримдик, ынтымак жана сабырдуулук болшунуздарга чакырып, бул ааламат артта калса деп тилейм. Экинчи мындай кырсык болбосун. Кайрат кылгыла...

Ырысбек Нишанбаевич
12.02.2023 22:15

Чоң кайгы менен сиздерге көңүл айтабыз! Жараткан өтүп кеткен инсандардын жайын жаннаттан кылсын. Жаткан жерлери жайлуу, топурагы торколуу болсун! Кайрат кылыңыздар! Аллахым Өзүң сакта!

Талант
12.02.2023 22:06

Жаткан жерлери жайлуу, топурагы тороко болсун. Кудайым бөөдө келген кырсыктан сактасын!

Ислам
12.02.2023 22:02

Пусть Аллах укрепит ваши сердца. Соболезнования всему турецкому народу

Мархамат
12.02.2023 21:36

Мы с вами... 

Бакыт
12.02.2023 21:32

Түрк элине терең кайгыруу менен көнүл айтам. Бар болгула түрк элдери

Скоморощенков Сергей
12.02.2023 21:17

Примите искренние соболезнования по погибшим...

Алга Кылычов.
12.02.2023 21:10

Боордош Түрк жана Сирия мамлекетиндеги болуп өткөнкаргашалуу зилзаланын кесепетинен каза болгон боордошторубуздун жаткан жерлери жайлуу топурагы торко болсун. Терең кайгыруу менен көңүл айтам. Урматтуу бир тууган Түрк жана Сирия эли Кыргызстан сиздер менен!

ИСАКБЕКОВ
12.02.2023 20:53

Ассаляму алейкум, йаа ахлиль-кубур. ЯгфируЛляху ля науа лякум. Ан-тум саляфуна, уа нах-ну биль-асаар

Эсен
12.02.2023 20:34

Турк бир туугандарыбызга сабырдуулук. Кудайым мындай жамандыктан алыс кылып, жакшылыктарын алып келсин.

Жалил Шадыбеков
12.02.2023 18:15

Gecmis olsu canim Turkiye. Kirgizlar sizlerle bu gunlerde.

Аида Куттубаева
12.02.2023 18:03

Хочу выразить соболезнования народам Турции и Сирии! Крепитесь, мы с вами!

Ася
12.02.2023 17:02

Бир тууган Турк боордошторго жана Сирия элине конул айтабыз кайрат кылыныздар, жарадарлар тез сакайып кетишин жана отуп кеткендердин бейишке киришин тилейбиз. 

Акматов Кубан Имангазыевич
12.02.2023 15:00

Соболезную народу Турции и Сирии в связи с трагическими событиями последних дней. Раненным и оставшимся живых, желаю скорейшего востановления. Сердцем и болью с вами.

Temirlan Sultanbekov
12.02.2023 14:59

Please accept our deepest condolences on the recent earthquake that struck the southeast of Turkey. We are deeply saddened by the loss of life and the damage caused by this natural disaster. We want to express our support and sympathy to all those affected by this tragedy. The resilience and strength shown by the Turkish people during these difficult times is an inspiration to us all. Please know that you.. еще

Калысбек Джудеев
12.02.2023 14:14

Выражаю искренне соболезнование семьям погибших в ходе землетрясения в Турции. Держитесь, крепитесь.

Узюров Бакай Орозбекович
12.02.2023 11:45

С глубокой скорбью узнал о разрушительном землетрясении на территории Турции и Сирии, в результате которого погибли и пострадали сотни людей. Принимая близко к сердцу произошедшую трагедию и разделяя эту боль вместе с братским турецким и сирийским народом, прошу вас передать слова утешения и поддержки всем, кто потерял своих родных и близких, кто получил ранения и увечья, кто переживает о судьбе пропавших без вести. Молюсь о том, чтобы всевышний Аллах укрепил.. еще

Умида
12.02.2023 11:30

Ассалому алейкум уа РахматуЛлоху уа Баракатух. Это событие подвергла нас в ужас. Очень больно смотреть на плачущих людей от потери близких, покрова в такой холод. Больно смотреть на людей, которых вытаскивают из-под завала. Люди, которые погибли под завалами, стали шахидами. Я прошу у Аллаха сабр вам, силы, стойкости. Все народы, государства следим за событиями, собираем гуманитарную помощь СубханАллах. И делаем дуа за Вас. Держитесь ибо Аллах любит людей сильных духом.. еще

Санабар Айдарова
12.02.2023 10:49

Урматтуу боордоштор, Сиздердин башыныздарга түшкөн оор сыноону, жаратылыш кырсыгын көрүп, жүрөгүбүз ооруп, жакын жер болсо жетип барып жеринен жардам бергибиз келип турат, Алла жар болсун сиздерге, сабыр кылыныздар, жарадар болгондорго Алла шыфаасын берсин, башка мындай кырсык болбосун Алладан суранабыз, шейит кеткендердин аркы дүйнөсүн бейиштен берсин. Терен кайгыруу менен көнүл айтам.

Мелис
12.02.2023 10:45

Братские Народы Турции и Сирии, примите соболезнования! Крепитесь и будьте сильны, пусть земля будет пухом для всех погибших, и врата Рая откроются для всех них!

Касымбеков Рустам
12.02.2023 10:44

Туркия жана Сирия жергесинде, жер титироодон жабыр тарткан жарандарга терен кайгыруу менен конул айтам. Кудайым жер титироодон каза болгон баардык жарандардын жакындарына кайратуулук, сабырдык берсин.

Айдана
12.02.2023 10:02

Примите мои соболезнования! Это такая трагедия не только для вас, для всего мира! Пусть Аллах откроет врата в рай! Вы сильные, вы можете это пережить, мы будем поддерживать молитвами!

Бакытбек
12.02.2023 09:39

Урматтуу түрк боордоштор, жараткан Аллах сабыр берсин, отүп кеткендердин жайын жаннаттан берсин, жараат алгандарга Аллах шыфаасын берсин. 

Калмурат
12.02.2023 07:54

Глубокое соболезнование братскому турецко-сирийскому народу. Крепитесь родные братья. Мы с вами вместе горюем. 

Александр Якутия
12.02.2023 06:51

Скорблю вместе с вами. 

Нарынбек
12.02.2023 06:20

Иннa ли-Лляxи вa иннa иляй-xи paджи'yнa! Aллaxyммa-джyp-ни фи мycы-бaти вa axлиф ли xaйpaн мин-xa! Πoиcтинe, мы пpинaдлeжим Aллaxy и ĸ Heмy мы вoзвpaщaeмcя! O Aллax, вoзнaгpaди мeня в нecчacтьи мoём и дaй мнe взaмeн нeчтo лyчшee!

Юлия
12.02.2023 03:41

Глубочайшие соболезнования турецкому народу! Чудовищная трагедия!

Турдумат
12.02.2023 01:15

Разделяю ваше горе братья. Выжившим скорейшего выздоровления. Мы с вами. 

Елена
12.02.2023 00:51

Я и моя семья глубоко скорбим по погибшим в Турции и Сирии. Примите искреннее соболезнование. Пусть будет земля им пухом, а раненым скорейшего выздоровления.

Назгул
11.02.2023 23:39

Айла жок. Айттырбай келген кырсык жаман экен. Кунуго ыйлап жатам. Эч нерсе деп айта албай калдым. Журогум ооруп турат.

Канболотов Канат
11.02.2023 22:37

Тилекке каршы 6-7 февралда өткөн каргашалуу окуяда боордош турк эли жана Сирия элинде чоң жоготуу болду. Сиздердин кайгыңарды тең бөлүшөм, кайрат кылыңыздар. Биз пендебиз бизди Алла жараткан кайра өзү алат. Курман болгондордун барган жери бейиштен болсун.

Нурсултан
11.02.2023 20:50

Ассаламу алейкум, Туркияда жана Сирияда болгон жертитироолордун кесепетинен жабыркаган баардык элдерибизге конул айтып жаракат алгандарга ден-соолук, жоготкондорго сабырдуулук, сидер кучтуу адамдарсыздар!

Чыныбек Эрдолатов
11.02.2023 19:22

Я и наша семья глубоко опечалены трагедией, произошедшей в Турции и Сирии, где землетрясение, затронувшее 16 стран, привело к гибели большого числа людей и масштабным разрушениям. Позвольте выразить вам всему турецкому народу и всем сирийцам глубочайшие соболезнования в связи с произошедшей трагедией. Наша семья скорбит вместе с вами. Желаем всем раненым во время разрушительного землетрясения скорейшего выздоровления!

Айтбюбю
11.02.2023 18:23

Всем потерявшим своих родных и близких людей приношу искренние соболезнования.

Чурек
11.02.2023 16:42

Жаткан жеринер жайлуу топурагынар торко болсун билип билбей кетирген куноонорду Кудайым озу кэчирсин калган эли журтунар аман болсун

Назгуль
11.02.2023 16:20

Соболезную, пусть земля будет пухом, пусть Аллах примет их в свои объятия((

Анарбаев Абдырахман Акжолович
11.02.2023 16:13

Бир тууган боордош турк элине сабырдуулукту тилеймин, Аллахтын сыноолоруна сабыр кылыныздар, шейит болуп отуп кеткендерди Аллахым жаннаттан жай берсин. Аминь.

Шабурова Анна Анатольевна
11.02.2023 15:39

Глубоко скорбим вместе с турецким и сирийским народами. Потрясены обрушившимся на них несчастьем. Сопереживаем и очень сочувствуем. Время лечит. Держитесь.

«Кыргызжылуулукэнерго»
11.02.2023 14:27

«Кыргызжылуулукэнерго» мамлекеттик ишканасы боордош түрк элинин кайгысын тең бөлүшөт.

Түрк элине сабырдуулук, кайраттуулук, чыдамкайлык каалайбыз жана ылайым тынчтык өкүм сүрүп, ар бир үйдө жылуулук болуп, жараткан кайгылуу окуялардан алыс кылсын.

Эльдар Сапаев
11.02.2023 14:10

Всему братскому народу Турции и Сирии ! В эти трудные дни, когда у вас случилось большое горе, сотни тысяч людей остались без крова. Когда многие потеряли своих близких и друзей. Выражаю искренние соболезнования родным и близким погибших, желаю скорейшего выздоровления пострадавшим, а братскому турецкому и сирийскому народу - быстрого восстановления. Народ Кыргызстана скорбит вместе с вами...

Галина
11.02.2023 14:06

От всего сердца соболезнуем семьям погибших и раненых! Скорбим вместе с вами!

Альбина
11.02.2023 13:45

Скорбим вместе с вами, Турция и Сирия!

Министерство энергетики
11.02.2023 13:14

Министерство энергетики выражает соболезнования и терпения братскому турецкому народу.

Калия
11.02.2023 12:57

Турк жана Сирия элине сабыр берсин, кучтуу болунуздар, Аллахтын бул сыноосуна чыдамдуу болунуздар! Кайгынарды тен болушобуз!

Абдыкайым Кангелдиев
11.02.2023 12:35

Турциядагы жер титирөө дүйнөлүк катастрофа,ал дүйнөлүк үй куруу технологиясын түп тамырынан бери өзгөртүүгө мажбур кылат. Жаныңар жанната болсун, бир боорлорум....

Мамбетов Асан
11.02.2023 11:57

Это страшная трагедия. Выражаю искренние соболезнования народам Турции и Сирии. Скорблю вместе с вами.

Жазгул
11.02.2023 11:42

Всевышний Аллах всегда с нами.

Ырыс
11.02.2023 11:00

Держитесь, наши турецкие друзья!

Ильяс
11.02.2023 10:38

Аллах каза болгондордун жаткан жерин жаннаттын бахчасынан кылсын! Сыноону Жараткан жакшы коргон пенделерине берет.

Санынбубу
11.02.2023 10:22

Соболезную, выжившим скорого выздоровления, родственникам — силы и мудрости.

Маанабек
11.02.2023 10:17

Жер титироодон каза болгондордун арты кайрылуу болсун,жабыркагандар тез сакайып кетсин!

Bahhtee
11.02.2023 09:51

Скорбим, Турция и Сирия мы с вами.

Узюров Бакай Орозбекович
11.02.2023 08:41

С глубокой скорбью узнал о разрушительном землетрясении на территории Турции и Сирии, в результате которого погибли и пострадали сотни людей. Принимая близко к сердцу произошедшую трагедию и разделяя эту боль вместе с братским турецким и сирийским народом, прошу вас передать слова утешения и поддержки всем, кто потерял своих родных и близких, кто получил ранения и увечья, кто переживает о судьбе пропавших без вести. Молюсь о том, чтобы всевышний Аллах укрепил.. еще

Елена Кузнецова
11.02.2023 08:39

Боль и слезы... Скорбим вместе с народами Турции и Сирии... Это наше общее горе!...

Адылбек
11.02.2023 08:21

Урматтуу Туркиядагы жана Сириядагы мусульман бир туугандарым! Силерге ото чон сыноо келди, сабыр тилеймин. Кайгынарды тен болушуу менен журогум менен силер мененмин. Зээним кейип журогум сыздап турат. Аллахтан силерге жардам тынчтык ден соолук сураймын.

G Unit 92 город Баткен!
11.02.2023 07:50

«Поистине, мы принадлежим Аллаху, и к Нему мы возвращаемся. О, Аллах, если этот умерший был благодетельным, то умножь его благодеяния, и если он был грешником, то прости грехи его». Биз силер менен Түркия-Сирия!

Султанов Нурсултан Мамасыдыкович
11.02.2023 07:41

Өтө суук кабар болду! Алладан тилейбиз жабыр тарткандарга сабырдуулук, көзү өткөндөргө Ыйманы саламатта болсун! Бүткүл түрк эли терең кайгыруу менен көңүл айтабыз .. Дүйнө мусулмандары түрк эли менен

Казаков Уланбек
11.02.2023 07:18

Аллахым боордош бир туугандарыбызга сабырдуулук берсин, каза болгондордун кабырларын нурлуу кылып, акыретте даражасы бийик бейишин насип этсин.

Бурул
11.02.2023 07:11

Дорогие люди, примите и мое соболезнование, эта такая трагедия, от которой никто не застрахован, держитесь, крепитесь, пусть эта будет последней трагедией в вашей жизни, искренне сочувствую всем, кто потерял ближнего, пусть бог поможет, убережёт всех остальных от бед!

Муралым
11.02.2023 06:42

Ассалому алейкум бир тууганым. Болуп жаткан кайгылуу окуя мусулмандарды, турк дуйносунун журогун ыйлатты. Турк элине сабр, куч, бекем ыйман каалайм. Ар дайым сиздер учун дубадабыз.

Чынгыз
11.02.2023 05:12

Кыргызстан Туркияга тез жардам жоноткону эн туура! Дос деген,башына иш тушкондо билинет дешет. Суук кураган уйдун астында оолумго даярданган бир гана туркту кыргыздар куткарса анда да 67 адамды жононткону туура!

Артур
11.02.2023 04:23

Көңүл айтам боордош элдерге.

Дамир
11.02.2023 02:53

Соболезную турецкому и сирийскому народу.

Байкал
11.02.2023 01:35

Оо жараткан, ушул Турция Сирия элине сабырдуулук бер, кагылайындар тен болушобуз...

Айбек Ш
11.02.2023 01:22

«Инна Ллиллахи ва Инна илайхи роджиун». Пусть Аллах даст терпение народу Турции и Сирии. Мы, народ Кыргызстана соболезнуем.

Каныбек
11.02.2023 01:13

Боордош турк бир туугандарыбызга терен кайгыруу менен конул айтам. Каргашалуу окуя болду, курман болгондордун жайы жаннаттан болсун, алардын уй-було жана жакындарына кайрат тилейм! Жаракат алгандарга Аллах тез арада шыпаа берсин…

Сухраб
11.02.2023 00:59

Инна лилляхи ва инна-иляйхи-раджиун (поистине мы принадлежим Аллаху и к нему мы вернемся) Коран 2:156.

Акын Муса
11.02.2023 00:52

Боордош жана мусулман Түрк жана Сириядагы зилзаладан каза болгон адамдарга Аллах мээримине алып бейишинен орун берсин, артта калган кайгыга баткан элдерге сабырдуулук тилеп көңүл айтабыз.

Актан
11.02.2023 00:39

Терен кайгыруу менен конул айтам, сабыр.

Наталья Силина
11.02.2023 00:38

От всей на семьи выражаю искренние соболезнования братскому народу Сирии. Утрата человеческих жизней бесценна, боль в сердце не объяснима, сочувствие, пусть Всевышний упокоит души погибших и сохранит живых....

Кавакбек уулу шер
11.02.2023 00:31

Жараткан Аллахым Курман болгондорго фирдаус бейиштен ордун бер! Амин !!! Тууган дарынна сабыр Бер!!! Дуйно жузундо момун мусулмандарга тынчтык Бер !!! Амин

Elnar
10.02.2023 23:58

Аллахым сабыр берсин турк туугандарыбызга. Жабыркаган туугандарыбызга Аллахым шыпаасын берсин. Мы скорбим вместе с вами. Держитесь братья мои.

Тынчтык
10.02.2023 23:49

Боордош Турк элине терен кайгыруу менен конул айтабыз.

Жылдызбек Алымбеков
10.02.2023 23:40

Следя за событиями и смотря видео, что передают по новостям, в социальных сетях, невозможно смотреть не заплакав. Какая страшная трагедия потрясла эти страны. ???, Весь мир с вами.

Ирина
10.02.2023 23:25

Искренне соболезнуем народу Турции и народу Сирии. Пусть Всевышний даст Вам терпения. Скорбим....

Эмил Турдумбетов
10.02.2023 22:36

Турция жана Сирия элине зилзаладан отуп кеткен туугандарга Аллах оз мээримине жана рахматына алсын, ооруканадагыларга шыфаа берсин, элдерге сабыр берсин.

Azat Akchoroev
10.02.2023 22:31

Держитесь. Мы с Вами.

Самаган
10.02.2023 22:16

Түркия жана Сирия элдерине терең кайгыруу менен көңүл айтам. Аллахым өз ырайымына алган болсун.

Шерали
10.02.2023 21:57

Түркия менен Сирияда табияттын зилзаласынан курман болгон момун мусулман бир туугандарымды Аллахым шейит катары кабыл алып бейишинен орун берсин. Зилзаладан жараат алгандарга Аллахым шыпаасыны берсин. Курман болгондордун жакындарына терең кайгыруу менен көңүл айтам!???

Зайит
10.02.2023 21:50

Сабыр тилейм. Алла-Таалам жайларын жаннаттан берсин.

Шоятбек
10.02.2023 21:44

Примите мои глубочайшие соболезнования. Пусть Аллах даст вам терпение.

Бакыт Бердалиев
10.02.2023 21:42

Түркия жана Сирия элине терең кайгыруу менен көңүл айтам. Зилзалада шейит болгон мусулман элинин башына түшкөн оор жоготууларды Кудай рахматына алсын. Жарадарлары Кудайдын мээрими менен тез айыгып кетишсин. Аллахтан тилеймин, мындай апаат кайталанбасын жер бетинде.

Шерали
10.02.2023 21:39

Түркия жана Сириядагы табияттын зилзаласынан курман болгон момун мусулман бир туугандарымды Аллахым шейит катары кабыл алып, бейишинен орун берсин. Жараат алгандарга Аллахым шыпаасын берсин. Курман болгондордун жакындарына терең кайгыруу менен көңүл айтам.

Асеин
10.02.2023 21:38

Ассаламу алейкум ва рахматуллахи ва баракатух, өзүмудүн жана бир туугандарымдын атынан боордош Түрк элине жана Сирия элине терең кайгыруу менен көңүл айтам, өтүп кеткен туугандарыбыздын жайы жаннаттан болсун.

Пандора
10.02.2023 21:25

Мои глубочайшие соболезнования всему турецкому народу. Наши молитвы и мысли со всеми вами. Пусть Всевышний сохранит вашу сплоченность в это тяжелое время.

Аселя
10.02.2023 21:20

Братские народы Турции и Сирии, примите наши искренние соболезнования. Сердце кровью обливается. Мы с вами и разделяем вашу горечь утраты. Дай Аллах вам сил и терпения.

Хабибилла Азиреткулов
10.02.2023 21:06

Түркиялык жана Сириялык боордошторго терең кайгыруу менен көңүл айтабыз жана сабыр тилейбиз...

Азамат
10.02.2023 20:59

Все мы дети всевышнего Аллаха. Уважаемые народы Турции и Сирии, я и моя семья искренне соболезнуем. Ваша утрата — наша утрата, ваша боль — наша боль. Пусть Аллах воздаст им в небесах за все добро, что они творили. Они есть и останутся в наших сердцах…. Мы разделяем вашу скорбь и обращаемся к вам со словами поддержки и утешения. Кыргызстан с вами на век, Турция и Сирия.

Зульфия
10.02.2023 20:49

Скорбим, наши братья, сестры, отцы, матери, сыновья, дочери... Всем терпения. Очень жаль, что так получилось. Искренне соболезную народу Турции и народу Сирии...

Rukiya
10.02.2023 20:40

gecmis olsun... Соболезнования турецкому и сирийскому народам. Сил вам и вашим близким в этом испытании.

Адилет
10.02.2023 20:28

Инна лиллахи уа инаа иляйхи рожъуун  Оо, Түркиялык жана Сириялык туугандарым, кайрат кылыңыздар. Сабырдан башка айла жок. Зилзалада курман болгондорду Аллах өз рахматына алсын.

Мээрим
10.02.2023 20:27

Наш уважаемый, турецкий народ! Мы, кыргызстанцы, искренне переживаем и соболезнуем вам! Эти трагические природные катаклизмы унесли сотни людей, сотни остались на улице! Все по воле Аллаха! Пусть Аллах даст вам много сил и терпения! Это очень печально и грустно! Мы все молимся Аллаху, чтобы Аллах дал всем погибшим место в Раю. Аминь... В такие трудные дни мы можем помочь только молитвами! Искренне соболезнуем и переживаем ! Пусть Аллах сам вам.. еще

Светлана
10.02.2023 20:19

Дай вам сил пройти этот трудный момент жизни! Соболезную всем тем, кого нет. И тем, кто потерял своих родных и близких!

Шахсанамай
10.02.2023 20:09

Соболезную родным и близким погибших, а остальным терпение и здоровья.

Kurbanların aileleri ve yakınlarına başsağlığı, kalanlara sabır ve sağlık.dayan ve güçlü durAllah sizi ve bizi korusun.

Тотукан
10.02.2023 19:53

Примите мои глубочайшие соболезнования.

Юлия
10.02.2023 18:22

Страшная трагедия забрала столько жизней. Скорбим вместе с Вами. Молю Всевышнего, чтобы выживших скорее освободили из бетонного плена. Молю Всевышнего, чтобы помог пережить это горе. Душой и сердцем с Вами.

Абдрай
10.02.2023 18:03

Примите, пожалуйста, наши искренние соболезнования родным и близким погибших, пострадавших братского народа. Скорбим и переживаем вместе с вами.

Кыргыз уулу
10.02.2023 17:48

Түрк боордоштор, Сириядагы момун мусулмандар! Аза кайгыңыздарды тең бөлүшөбүз. Башыңыздарга түшкөн кыйын күндө биз ар дайым сиздер мененбиз! Белди бекем бууп, кайрат кылыңыздар! Жараткан сиздерге жар болсун!

Акималы
10.02.2023 17:48

Терең кайгыруу менен көңүл айтабыз. Сиздерге аманчылык тилейбиз. Аллахым боордош түрк элин кырсыктан сактасын.

Ормонбек
10.02.2023 17:38

Өзүмдүн, үй-бүлөмдүн атынан бир тууган Түркия элине жана Сириянын элине терең кайгыруу менен көңүл айтам. Өткөндөрдү Кудай рахматы кылсын, жарадар болгондор Кудайдын мээрими менен тез айыгып кетишсин.

Kadir
10.02.2023 17:21

Türk kardeşlerimiz başınız sağ olsun Biz sizlerle beraberiz İnşaAllah Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır.

Азамат
10.02.2023 17:19

Искренне соболезную родным и близким погибших в результате землетрясений. Пусть Всевышний примет наши мольбы и прошения за наших братьев.

Рыскан
10.02.2023 17:06

Терең кайгыруу менен көңүл айтам. Түрк туугандар, биз сиздер мененбиз.

Бахадыр
10.02.2023 16:48

Инна лиллахи ва инна илаахи роджиун!! Аллахым сабыр берсин.

Бакай
10.02.2023 16:06

Примите искренние соболезнования братский турецкий народ! Пусть Всевышний поможет вам в это тяжелое время для вас. Кыргызстан вместе с вами скорбит по погибшим в этой ужасной трагедии...

Ильшат
10.02.2023 16:01

Bassagligi Diliyruz TÜRKIYEM

Андабаев Т
10.02.2023 15:42

Терен кайгыруу мн конул айтам. Сабыр кылыныздар.

Тажибай
10.02.2023 15:31

Туркияда жана Сирияда каза болгон мусулман бир туугандарга конул айтабыз,откондорду жаратканым бейишинен берсин,ооруп жаткандарга шыпаасын берсин. Сабыр кылыныздар.

Нурканбек
10.02.2023 15:21

Түрк боордош жана Сирия элине терен кайгыруу менен көнүл айтамын. Жакындарын жоготкондорго сабыр тилеймин. Жаракат алгандарга аллахым шыпаа берип батыраак айыгып кетишсин.

Gulbara Tolomushova
10.02.2023 15:20

Искренне соболезную народам Турции и Сирии.

Маргарита
10.02.2023 15:17

Зилзаладан жабыркаган Туркия жана Сирия элине куч кубат жана сабырдуулук тилейбиз. Аллахым аман калган биртуугандарыбызга ден соолук берсин. Аллахым шейит кеткен пенделерибизге бейиштен орун берсин, терен кайгыруу менен конул айтабыз. Баары кудайымдын колунда.

Маргарита
10.02.2023 15:17

Зилзаладан жабыркаган Туркия жана Сирия элине куч кубат жана сабырдуулук тилейбиз. Аллахым аман калган биртуугандарыбызга ден соолук берсин. Аллахым шейит кеткен пенделерибизге бейиштен орун берсин, терен кайгыруу менен конул айтабыз. Баары кудайымдын колунда.

Эльдар
10.02.2023 15:15

Также хочу выразить соболезнование народу Сирии

Кеңешбек Ж
10.02.2023 15:14

Боордош элдердин кайгысын тең бөлүшөм, Сиздерге Аллах сабр берсин, аманчылык тилеймин

Нуржигит
10.02.2023 14:54

Пусть Всевышний даст силу тем, кто еще под завалами, и поможет тем, кто потерял близких и родных. Держитесь, братья и сестры.

Эмиль
10.02.2023 14:37

Турк жана Сирия боордош элине сабыр жана кайрат тилейм. Тезирээк уй жайлуу болушсун.

Таалайбек
10.02.2023 14:27

Трагедия, которая опустилась на землю братского народа Турции и Сирии, это и наша трагедия. Крепитесь. Пусть Всевышний даст рай всем усопшим в этой трагедии, а остальным силы и терпения. Искренне скорбим и переживаем за братьев и сестер наших, за братский народ.

Бактыкан
10.02.2023 14:25

Ушундай оор кундордо, журок ооруп турганда. Турк жана Сирия элине сабыр тилейбиз. Шейит кеткендерге Аллахым бейишинен берсин.

Эльмира
10.02.2023 14:16

Турк эли! Кайрат кылыныздар! Журок ооруп атат сиздер учун!

Айназик
10.02.2023 14:09

Мои соболезнования семьям погибшим, держитесь, пострадавшим скорейшего выздоровления !Мы с вами

J.
10.02.2023 14:07

I cannot express my sadness and sorrow enough! My heart goes out to all the victims and all of Turkish and Syrian nations! May the ones we lost in this terrible event rest in peace! Geçmiş olsun Türkiye! Stay strong Syria!

Айгуль
10.02.2023 13:41

Урматтуу турк туугандар, ушул ото оор учурда биздин ойлор сиздер менен,кайгынарды тен болушобуз. Мындан ары эч бир кырсык кайталанбасын,сиздерге куч-кубат, кайрат тилейбиз. Жериниздерге кайрадан тынчтык, бакубат жашоо орносун.Журогубуз сиздер менен.Маркумдардын ыйманы саламат болсун.

Азиз
10.02.2023 13:35

Мои соболезнования!

Человек_ISH01
10.02.2023 13:35

Ыймандары саламат болсун. Жаткан жерлери жайлоо болсун. Кудайым билип-билбей кылган куноолорун кечирсин

Токтосун уулу Азамат
10.02.2023 13:33

Мои соболезнования братья мусульмане

Гулбара
10.02.2023 13:26

Аллаххым сиздерге сабыр берсин оз Рахматына алган болсун???биз баарыбыз Аллахтын колудабыз. Примите искренне наши соболезнования

Таалайбек
10.02.2023 13:26

Аллах түрк туугандарга сабыр берсин!

Сүйүнбек
10.02.2023 13:21

Боордош түрк элине көңүл айтам. Белди бекем бууп, кайрат кылыңыздар.

Коллектив Новопокровской СОШЛ 2 им. Н. С. Баранова Иссык Атинского района
10.02.2023 13:17

Коллектив учителей и учащиеся Новопокровской Средней Образовательной школы-лицея номер 2 имени Н.С. Баранова Иссык Атинского района с горечью в сердце восприняли бедствие. постигшее братский народ Турции. Мы глубоко скорбим по поводу того, что среди погибших в результате землетрясения очень много детей. Невосполнима ваша утрата. Пусть никогда такие страшные беды не постигнут вас.

Миргул
10.02.2023 13:17

Түрк жана Сириянын элине терен кайгыруу менен көңүл айтабыз, кайрат кылыңыздар! Каза болгондордун ыймандары саламат болсун. Жаракат алган жарандар тэзиреек сакайып кетишсин. Мындай ааламат кайталанбасын!

Mislimov Ruslan
10.02.2023 13:09

Bassagligi Diliyruz TÜRKIYEM

Кайратбек
10.02.2023 13:00

Туркиянын жер титироо катталган аймактарында каза болгондордун жаткан жайлары жаннатан болсун, алла таалам алардын тируу кезинде билип билбей кылган куноолорун кечирген болсун ал ар бир жасаган сооп иштерин сооп китепчелерине тушуруп фирдаус жаннатынан орун берген болсун. Ал эми калган бардык мусулман бир туугандарыбызды алла таалам ар кандай кырсыктан, оору сыркоодон сактап, тугонгус ырыскы, бактылуу жашоо, ынтымак жана ыйман берсин. Оомин.

Айчурок
10.02.2023 12:38

Боордош Турк элине жана Сирия элине терен кайгыруу менен конул айтам.Сиздерге сабырдуулук тилейм.Каза болгондорго жараткан Аллам бейишинен орун берсин,оомиин

Расул Курбанов
10.02.2023 12:35

Туркия жана Сирияда жер титироодон каза болгондордун жайы жаннаттан болсун, жарадар болгондорго жараткан тезирээк сакайышына жардам берсин. Дуйнодо тынчтык болсун. Кырсыктар болбосун.

Аблатов Максат
10.02.2023 12:30

Братский Народ, примите наши соболезнования. Природа не скажет, что будет на завтра. Все мы в руках Аллаха. Мы скорбим вместе с вами.

Нурлан
10.02.2023 12:23

Жаткан жери жайлуу болсун.

ГП “НК “Кыргыз темир жолу”
10.02.2023 12:18

Коллектив ГП “НК “Кыргыз темир жолу” скорбят и выражают искренние соболезнования семьям погибших в результате природного катаклизма в Турции и Сирии. Разделяем боль и горечь невосполнимой утраты. Желаем скорейшего выздоровления пострадавшим!

Aigul O.
10.02.2023 12:18

Dear Friends, My heart goes out to you for the loss of your families and friends! I will keep you in my thoughts and prayers.

Лайла
10.02.2023 12:01

Соболезнования всему турецкому и сирийскому народу в связи с трагедией! Скорейшего выздоровления всем выжившим и пусть такое никогда не повторится! Амэн! Да хранит вас всех Аллах! Амэн! Мы плачем и молимся за вас!

Курманбек
10.02.2023 11:55

Держитесь, Аллах с вами!

Dost
10.02.2023 11:55

Çok geçmiş olsun Türkiye Halkı!

Албанова Асель Тологоновна
10.02.2023 11:53

Братскому народу Турции и народу Сирии выражаю глубокие соболезнования в с связи с произошедшей трагедией. Пусть Аллах поможет Вам перенести горечь потери близких и родных! Безвинным жертвам - жаткан жеринер жайлуу, ыйманынар саламатта болсун! Мира и благополучия всем нашим народам!

Омурбек
10.02.2023 11:49

Господи спаси и сохрани всех!

Нуртилек
10.02.2023 11:47

Türkiye ve Suriye'nin kardeş Müslümanları, lütfen en derin duygularımızı kabul edin. Her zorluğun ardından taziye ve ferahlık gelir.Dünyanın bütün Müslümanları sizler için dua ediyor.Kırgızistan yanınızda!

Тынчытк
10.02.2023 11:45

Аллахым озу колдосун, Турк элине сабыр жана ынтымак

Элдияр
10.02.2023 11:40

Мы с Вами братья!!! Искренне соболезнуем в связи с гибелью людей. Да поможет нам Аллах в это трудное для нас время.(((

Ормонбек
10.02.2023 11:39

Өзүмдүн,үй-бүлөмдүн атынан бир тууган Туркиянын элине терең кайгыруу менен көңүл айтам. Түрк элинин башына түшкөн оор жоготууларды кудай рахматы кысын. Жарадарлар кудайдын меери менен тез айыгып кетишсин. Боордош түрк элинде мындай апаат кайталанбасын деп кудайдан тилейм.

Аскарбек
10.02.2023 11:36

Бул кырсык кайра кайталанбасын....

Кенжебек уулу Усонбек
10.02.2023 11:31

Урматтуу турк боордоштор, Сирия эли Сиздерге терен кайгыруу менен конул айтабыз!

Kurstan
10.02.2023 11:27

Bir tuugan turk elinin kaygisini ten bolushobuz. Chon kiyroolorgo sebep bolgon bul apatti ugup, janibiz jan albai, teren kaygida olturabiz. Sabyr kilgila, kayrat kilgila! Bir tuugan kyrgyz eli sizder menen! Degerli turk kardeslerimiz! Aciniz acimizdir, derdiniz derdimizdir! Bu zor gunde yalniz degilsiniz. Ala-Too'don Anadolu'ya her turlu yardim ulastirilacaktir. Bunu boyle bilesiniz.

Виктория
10.02.2023 11:25

Выражаем соболезнования всем пострадавшим от стихии. Скорбим вместе с Вами. Пусть всевышний хранит Вас! Царствие небесное погибшим.

Тилек
10.02.2023 11:16

Турк бир-туугандарыбызга терен кайгыруу менен конул айтам. Аллахым сабыр берсин.

Улан
10.02.2023 11:08

От Кыргызского Народа, наши соболезнования. Пусть Аллах даст терпения и сил.

Асель
10.02.2023 11:06

Турк боордошторубузга терең кайгыруу менен көңүл айтам, сабыр тилейм,сиздерге күч кубат. Аллахыман адам баласына мындай оор сыноону бербесин деп тиленем.

Polis Akademisi 2008 mezunlari
10.02.2023 11:01

Turk can kardeslere Allah rahmet eylesi!Kirgizistan her zaman sizin yaninizda!

Замирбек
10.02.2023 10:54

От себя и своей семьи граждане Турции и Сирии примите глубокие соболезнования. Мы вместе с вами скорбим и просим Аллаха дать вам сил и терпимости. Аллахым Силерге сабырдуулук, куч кубат берсин.

Нарынбек
10.02.2023 10:49

Приношу глубочайшее соболезнование по погибшим в Турции и Сирии, пусть Аллах даст остальным мужества и волю.

Байыш
10.02.2023 10:19

Аллахым турк элине сабырдуулук берсин. Шейит кеткендердин жайын жаннаттан берсин. Мындай апаат кайталанбаын деп, алладан сураналы.

Прокушева Ольга Владимировна
10.02.2023 10:04

Не могу остаться в стороне, глядя на репортажи из вашей страны. Скорбим всей семьей вместе с вами. Такие катастрофы нечасто увидишь, смотреть тяжело. Пусть Господь даст вам силы пережить это и даст надежду на будущее. Весь мир с вами.

Замир
10.02.2023 09:58

От себя лично и от всей семьи глубокие соболезнование турецкому и сирийскому народам, дай Аллах вам терпения и милости.

Aychu
10.02.2023 09:56

Türkye milletine buyuk geçmiş olsun. Akrabaların ve yakınların kaybedenlere Allahtan yardım ve sabır dilerim. Őlen kardeşlerimizin canı cennetten yer alsın. Bu zor günlerde Türk kőkenli halk olarak bizim Kırgız milletimizin de yardımı dokundu ise ne mutlu bize.

Каным Райымкул кызы
10.02.2023 09:42

Түрк мусулман бир туугандарыбызга Аллах сабырдуулук, чыдамкайлык берсин. Ушул кыйын күндөн эртэрээк чыгарсын. Ал эми урандынын алдында калып, шейит кеткен мусулман бир туугандарыбыздын Аллахым баардык билип, билбей жасаган күнөолөрүн кечирип, фирдаус бейишинен орун берсин. Асман менен жерден келген апааттардан, балээ кырсыктардын Аллахым өзүң баарыбызды сактай көр. Аминь.

Айбек
10.02.2023 09:34

Turk kardeslerim, su zor felaket gunlerde Allah sizlere herkese sabir versin. Allahim rahmet eylesin, mekanlarin cennet olsun. Su an hepimiz sizlere dua ediyoruz, siznle agliyoruz. Cocuklarimizi kaybetmek, annelerimizi babalarimiz kaybetmek ne demektir. Sen aglama Anne Baba. Sizin aglayan gozlerinizi gorurken biz de agliyoruz. Yuce Rabbimiz bizi birakmasin.

Ильяс
10.02.2023 09:29

Выражаю соболезнования всей семьей народу Турецкой Республики в такое трудное испытание. Верю и надеюсь что в следующем году народ Турции оправится от потрясений природы. И заживет в мире и согласии со всеми своими соседями, друзьями и единомышленниками по вере. Аминь.

Маматазим
10.02.2023 09:27

Ассаламу алейкум уа рахматулоохи уа баракатуху. Турция жана Сирия мамлекетинин элдерина Аллахым озу сабр берсин.

Mirlan Rahmanov
10.02.2023 09:25

Боордош турк элине терен кайгыруу менен конул айтамын! Бул айтырбай келген кырсык миндеген адамдын омурун алып кетти. Сиздердин кайгыныздарды тен болушомун.

Рыспек
10.02.2023 09:24

Выражаю свои искренние и глубокие соболезнования народу Турции и Сирии! Жаткан жеринер жайлуу кылсын.

Бактыбек
10.02.2023 09:22

Турция жана Сирия мамлекетиндеги кайгылуу окуядан каза болгон бир туугандарыбыздын жакындарына терен кайгыруу менен конул айтам. Откондордун жайы жаннатан болсун, аллах оз рахматыга алган болсун. Жарадарларга аллахым шыпаасын берсин, калгандарыны аллахым озу коргосун.

Азамат
10.02.2023 09:19

Аллахым озу колдосун турк элин. Арты кайрылуу болсун, жаткан жерлери жайлуу болсун.

Бейшеев Маршал
10.02.2023 09:09

Боордош Турк жана Сирия элдерине сабырдуулук, кайраттулук жана куч кубат. Зилзаладан кайтыш болгондорго Аллахым бейиштен орун берсин. Конул айтабыз. Кыргыз эли сиздер менен.

Авазбек
10.02.2023 09:02

Аллахым өткөндөрдү бейиш менен сыйласын. Түрк элине терең кайгыруу менен көңүл айтам. Сабыр кылыңыздар.

Нурлан Идрисов
10.02.2023 08:55

Соболезную вашему горю.

Бекзат
10.02.2023 08:49

Боордош турк туугандар. Сабыр кылыныздар. Кыргыздын эли силер менен.

Айсулуу
10.02.2023 08:40

Боордош турк элинин кайгысын тен болушобуз. Дуйно дагы бир жолу Кудай алдында алсыз экенибизге козубуз жетип турган чагы. Набыт болгондордун жакындарына сабыр, оздоруно жаннаттан жай тилейм. Элибизде тынчтык болсун, боодо кырсыктардан оолак бололу. Келечегибиз кен болсун.

Эркинбек
10.02.2023 08:24

Терен кайгыруу менен конул айтабыз.

Асель Акымбаева
10.02.2023 08:17

Урматтуу турк туугандар, ушундай куну кайрат кылыныздар, биз сиздер мененбиз.

Кымбат Абакирова
10.02.2023 08:10

Турк элине терен кайгыруу менен конул айтам,мындан ары кайгыруу эч болсун,жакшы кундор коп болсун.

Байсубек
10.02.2023 08:08

Боордош турк элинин кайгысын тең бөлүшөм, кайраттуу, сабырдуу болгула бир боорлорум.

Ulanbek
10.02.2023 07:35

Gechmish olsun Türkiyem...

Совет ветеранов органов и учреждений Министерства юстиции Кыргызской Республики «Адилет»
10.02.2023 07:30

Разделяем боль у утраты в связи с природным катаклизмом. Народ Кыргызстана, проживающий в сейсмоопасной зоне и неоднократно испытавший на себе последствия землетрясений, как никто другой принимает близко к сердцу горе постигшее вас. Выражаем глубокое соболезнование всему народу Турции и нашим коллегам по Министерству юстиции Турции.

Президиум Международного общественного объединения ветеранов «Сый-Урмат»
10.02.2023 07:18

Выражаем глубокое соболезнование народу Турции, а также нашим коллегам-военнослужащим Жандармерии и сотрудникам Уголовно исполнительной системы в связи с постигшим их бедствием. Крепитесь братья.

Анвар
10.02.2023 07:16

Соболезную турецкому и сирийскому народу, крепитесь братья, все по воле Аллаха.

Дариха Токтогазиева
10.02.2023 06:07

Выражаю глубокие соболезнования турецкому и сирийскому народам. Я и моя семья потрясены случившимся. Сил и терпения вам. Мы с вами!

Сабира
10.02.2023 04:20

Лично от себя и от членов моей семьи примите наши искренние соболезнования турецкие братья и сестры. Пусть Аллах даст вам терпения и милости. Мы сильно потрясены по поводу случившегося.

Айбек
10.02.2023 01:54

Уважаемый господин президент, примите глубокие соболезнования по поводу многочисленных человеческих жертв и масштабных разрушений, вызванных мощным землетрясением в вашей стране. Прошу передать слова искреннего сочувствия и поддержки родным и близким погибших, а также пожелания скорейшего выздоровления всем пострадавшим в результате разгула стихии.

Эмильбек Шакеев
10.02.2023 01:35

Сердце сжимается, находясь вдалеке от вас. Не представляю себе, как там в эпицентре. Народы Турции и Сирии, сил и терпения вам.

Уран
10.02.2023 01:32

Выражаю искренние соболезнования родным погибших во время землетрясения, желаю скорейшего выздоровления всем пострадавшим и пусть Аллах всегда будет с нами и с братским народом Турцией в такие трудные минуты. Мы родные по крови и всегда будем с вами несмотря на невзгоды и горе. Kardeşlerim bir kez daha Geçmiş olsun dilerim ve biz her zaman sizin yanınızda olduğumuzu tekrardan söylemek isterim.

Анара Абдр.
10.02.2023 01:25

В такое тяжелое время у братского народов мы с вами, сердца наши кровоточат от боли утрат и ужаса происходящего. Дай Аллах вам сил выдержать и выстоять. О-о Аллах наш, не допусти больше такого никогда. Дай сил и выздоровления.

Галина
10.02.2023 01:15

Соболезную народам Сирии и Турции в утрате родных и близких людей. Желаю твёрдости духа. Россия переживает с вами трагедию, которую вам пришлось пережить.

Андрей Крайнов
10.02.2023 00:49

От Всей души соболезную родственникам погибших, очень жалко людей, которые уходят рано, особенно детей. Хотелось всех, которые сейчас помогают, и всех, которые потеряли своих близких, обнять. Дай вам Бог сил и терпения!

Нуртай Мейманжан
10.02.2023 00:13

Tüm Türkiye halkına başsağlığı diliyorum. Hiç aklına gelmez korkunç bir felaket. Mümkün oldukça çok sayıda ınsanların kurtarılabilmesini umut ediyoruz. Türkiye ile birlikte yas tutuyoruz. Мои соболезнования всему народу Турции. Это невообразимая ужасная катастрофа. Мы надеемся, что как можно больше людей удастся спасти. Мы скорбим вместе с Турцией.

Алтынбек
09.02.2023 23:54

Выражаю глубокие соболезнования братскому народу Турции! Эта ужасная трагедия унесла жизни многих хороших людей, в том числе и детей. Скорбим вместе с вами.

Юлия
09.02.2023 23:28

Дорогие наши товарищи! Примите искренние соболезнования! Это ужасное горе для всего мира! Мы, россияне, искренне сочувствуем вам и хотим, чтобы нашли людей под завалами как можно больше! Всем добра! Пусть каждый дождется своего близкого человека! Господи, помоги им!

Власова Света
09.02.2023 23:27

Какая ужасная трагедия! Невозможно выразить словами. Сердце разрывается! Держитесь родные! Соболезную всем, потерявших своих родных и близких. Держитесь родные!

Абдусалам Эгембердиев
09.02.2023 23:02

Кудайым сабр берсин, тируу калгандарга туугандарынан ажырагандарга курман болгондорго куноолорун кечирип жайларын жаннаттан кылсын.

Кума
09.02.2023 23:02

Сабр вам

Осмон
09.02.2023 22:44

Түрк элине жана мусулман жамаатына терең кайгыруу менен көңүл айтамын. Сабыр, сабыр, сабыр.

Николай
09.02.2023 22:41

Выражаю от себя лично соболезнования турецкому народу, соболезную родным и близким погибших. Пусть Всевышний поможет этим людям.

Орозбеков Оскон
09.02.2023 22:40

От себя и своей семьи соболезную турецкому и сирийскому народам. Мы плачем и скорбим вместе с вами.

Мария
09.02.2023 22:35

Сестры и братья, примите мои соболезнования! Очень печально! Пусть Аллах дарует рай всем погибшим, мы все к нему возвращаемся, всем пострадавшим скорейшего восстановления!

Жазгуль Сыргаковна
09.02.2023 22:16

Боордош турк элине терен кайгыруу менен конул айтабыз.

Аида Айтиева
09.02.2023 22:15

Искренние соболезнования турецкому народу! Пусть Всевышний даст вам силы перенести это страшное горе! Народ Кыргызстана с вами!

Нурлан
09.02.2023 22:15

Выражаю всему братскому турецкому народу соболезнование, особенно семьям погибших. Народ Кыргызстана с вами.

Аида Айтиева
09.02.2023 22:14

Искренние соболезнования турецкому народу! Пусть Всевышний даст вам силы перенести это страшное горе! Народ Кыргызстана с вами!

Иляс
09.02.2023 22:10

Мы с вами, пусть Аллах даст крепкого здоровья, искренне соболезную близким и родным в трудные дни.

Ырысбек Папыев
09.02.2023 22:07

Выражаю глубокое соболезнование братскому турецкому народу...

Талгат
09.02.2023 21:41

Скорбим вместе с нашими близкими народами турками и сирийцами. Пусть будет мир и спокойствие!

Асель
09.02.2023 21:35

Турк бир туугандарыбызга терен кайгыруу менен конул айтам! Кырсыктап коз жумган бир туугандарыбыздын ээ жараткан Аллах таалам билип билбей кетирген куноолорун кечирип оз кучагына алышынды суранам. Жаратканым оз пенделериндин куноолорун кечире кор, боодо кырсыктан сактай кор.

Исакова Аида
09.02.2023 21:27

Эту боль не описать словами, соболезнуем всей Турции! Скорбим и плачем вместе с вами! Молимся за всех пострадавших, погибших и молимся, чтобы всех скорее вытащили живыми из-под завалов.

Назарбек
09.02.2023 21:03

Түркия жана Сирия мамлекеттеринин тургундарына терең кайгыруу менен көңүл айтам! Аллахым сиздерге ушул оор күндө күч кубат берсин!

Осконбай Исмаилов
09.02.2023 20:43

Мы всей семьей выражаем соболезнование братскому турецкому народу. Мы искренно потрясены случившееся трагедией и скорбим вместе с вами.

Жоодарбек
09.02.2023 20:43

Мои искренние cоболезнования вам, пусть Аллах вас сохранит.

Эрнест
09.02.2023 20:39

Инна лилляхи ва инна илайхи раджиун. Мы все принадлежим господу всех миров, и к нему мы все и вернёмся.

Насиба
09.02.2023 20:37

Выражаю самые искренние и глубокие соболезнования народу Турции и Сирии. Очень большое горе и беда настигли людей, много жертв и пострадавших. Никаких слов не хватит выразить сочувствие. Страшно представить, что пришлось пережить людям. Молимся за вас, пусть Аллах вам поможет и убережёт. Всем, кто покинул этот мир, пусть Аллах дарует место в раю. Сил и терпения...

Жеңишбек Турсунов
09.02.2023 20:33

Кандаш, диндеш, бордош түрк элибизди, башына түшкөн оор кырсыктан жапа чегип турган кезде, жүрөгүмдөн чыккан мээримимди төгүп жараткан Аллах субхаана ва тааламдан жалынып жардам сурайм! Боордош элиме кайрат дем тилейм, сабыр тилейм, баардык кырсык-балээлер ушуну менен чыгып кетишин тилейм! Биз, кыргыздар, ар бир капа-кайгыңарды тең бөлүшкөнгө дайым даярбыз, боорлорум!

Бейшеев Акылбек Куттубаевич
09.02.2023 20:11

Страшное землетрясение разрушило множество зданий, и сердца кыргызстанцев скорбят о тысячах турецких братьев и сестер, ставших жертвами этого стихийного бедствия. Ваше горе – это наше горе! Турецкий народ и Турция занимают большое место в наших сердцах. По традиции наших предков мы всегда готовы поддержать вас и предложить необходимую помощь, так как с турецким народом нас связывают общенациональные корни, единая история. От своей семьи, родственников и себя лично приношу глубочайшие соболезнования.. еще

Ариет
09.02.2023 20:05

От братского народа Кыргызстана выражаем глубочайшие соболезнования братскому народу Турции. Терпения, сил и сильной веры.

Салкынай
09.02.2023 19:57

Боордош турк элине сабырдуулукту тилейм. Зилзаладан кайтыш болгондордун жакындарына кайгыруу менен уй-булоомдун атынан конул айтам. Элин, жерин кудай жаратылыштын кырсыгынан, согуштун апаатынан сактасын.

Азиз
09.02.2023 19:48

Салам алейкум, турк элине терен кайгыруу менен конул айтам. Аллах сабыр берсин кайталанбасын

Адилет Бектуров
09.02.2023 18:31

Выражаю соболезнования всем семьям погибших в результате землетрясения в Турции и Сирии. Дай Аллах всем пострадавшим силы и терпения. Держитесь, сердце каждого Кыргызстана сейчас болеет за вас!

Тунугай
09.02.2023 18:09

Жаратылыш кырсыгынан жабыркаган Турк жана Сирия элине терен кайгыруу менен конул айтам. Курман болгондорго Аллах бейиштен орун берсин. Берилип жаткан жанылыктарды коруп, журогубуз ыйлап турат. Мындан ары дуйно жузундо ар бир уй-було тынчтыкта жашасын.

Азамат
09.02.2023 17:57

Ассалам алейкум, турк бир туугандар, жер титироодон каза болгондорго Аллах таала бейиштен орун берсин, жакындарына сабрдуулук берсин!

Уланбек
09.02.2023 17:40

Мои искренние соболезнования всему братскому народу Турции и Сирии ! Мы скорбим вместе с вами !

Бакыт
09.02.2023 17:35

Да поможет вам Аллах, братья и сестры. Пусть он простит наши грехи, укрепит нашу веру во Всевышнего и направит на праведный путь. Аминь!

Санжар
09.02.2023 17:19

«Поистине, мы принадлежим Аллаху, и к Нему мы возвращаемся. О, Аллах, если этот умерший был благодетельным, то умножь его благодеяния, и если он был грешником, то прости грехи его».

Искендер Туранов
09.02.2023 16:57

Я, от себя и от членов моей семьи, выражаю соболезнования братскому турецкому народу. Мы потрясены и скорбим вместе с Вами.

Эшбаев Миртилек
09.02.2023 16:53

Мои искренние соболезнования нашим братьям Турции Аллах жаткан жерин жайлуу кылсын

Мухтар Исмаилов
09.02.2023 16:39

Кайрат атам турк туугандар

Адилет
09.02.2023 16:35

Тууган Түрк элине терең кайгыруу менен кайрылам. Бүт дүйнө жүзү, анын ичинде Түрк тилдүү элдер сиздердин кайгынарды тең бөлүшүүдө. Эмне деп айтууга сөз таппай да калдым. Биз силер менен...

Joomart Asanov
09.02.2023 16:02

Boordow turk eline teren kaigyruu menen konul aitabyz.

Дильфуза Мухтаровна
09.02.2023 16:01

Уважаемые коллеги тюркского народа, близкие нам сестры и братья, примите, пожалуйста, искренние соболезнования по поводу случившегося нежданного явления землетрясение. Мы скорбим, искренне надеюсь, что все будет хорошо. Дай Аллах нам всем милости и терпения.

Алмаз Абд
09.02.2023 15:36

Соболезную родным и близким погибших. Желаю скорейшего спасения остающимся под завалами. Желаю мира и благополучия пострадавшим странам. Желаю поскорее вернутся к мирной счастливой жизни, чтобы произошедшее поскорее забылось как страшный сон.Мир вашему дому!

Нурлан
09.02.2023 15:18

Примите глубочайшие соболезнования, большая трагедия для всех. Сил и терпения родным и близким. Скорейшего восстановления всем пострадавшим. Скорбим вместе с народом Турции.

Жамакеева Зейнеп
09.02.2023 15:15

Өзүмдүн жана үй-бүлөөмдүн атынан Түрк жана Сирия элдерине, ушундай оор кырдаалда сабыр, чыдамкайлык жана ынтымак каалайм. Оор кырсыктын айынан каза болгондорго АЛЛАХЫМ бейиштен орун берсин, ата-энелерине, бир туугандарына кайрат айтабыз.

Айдин Дуйшенов
09.02.2023 15:03

Выражаю искренние соболезнования и слова сочувствия народам Турции и Сирии, желаю родным и близким погибших терпения и крепости духа, а всем пострадавшим - скорейшего и полного выздоровления.

Чынгыз
09.02.2023 14:33

Уважаемые братские народы выражаю искренние и глубокие соболезнования народу Турции и Сирии. скорбим с вами

Женишбек
09.02.2023 14:28

Gecmis olsun Turkiye

Бек
09.02.2023 14:26

Дорогие братья и сестры! Случившееся стихийное бедствие в вашей стране отозвалось в наших сердцах! Выражаем глубокое соболезнование всему турецкому и Сирийскому народу, родителям и близким погибших в результате произошедшей трагедии. В эти тяжелые для вас дни разделяем Вашу скорбь и горечь невосполнимой утраты. Крепости духа и стойкости вам. Пострадавшим скорейшего выздоровления. В этот тяжелый период наш народ скорбит вместе с Вами. Мы искренне Вас поддерживаем, разделяем ваше горе!

Акылбек
09.02.2023 14:21

Примите мои искренние соболезнования родным и близким, в этой страшной трагедии. Пусть Всевышний поможет этим людям, и даст терпение, крепитесь. Аллах с вами.

Чопа
09.02.2023 14:18

«Атаман» адал азыктар фирмасынын жалпы жамаатынын атынан боордош Турк бир туугандарыбызга терен кайгыруу менен конул айтабыз. Жаратканыбыз жараат алгандарга шифаа,жакынын жоготуп ызааланып турган туугандардын кайгысын женил кылып, куч кубат, сабыр берсин!

Бакыт
09.02.2023 14:09

Урматтуу турк элим. Кайрат кылыныздар. Кыргыз эли Сиздер менен. Айтканга соз да табылбай атат. Жараткан озу колдосун.

Международный институт гор
09.02.2023 13:47

Международный институт гор выражает искренние соболезнования всему турецкому и сирийскому народам в связи с многочисленными человеческими жертвами в результате землетрясений. Разделяем горе утраты, желаем скорейшего выздоровления пострадавшим.

Kanat Seidaliev
09.02.2023 13:29

Condolences

Коллектив Фонда Евразия Центральной Азии (ФЕЦА)
09.02.2023 13:08

Коллектив ФЕЦА выражает слова соболезнования в связи с повторяющими землетрясениями, повлекшими многочисленные человеческие жертвы. В эти дни, мы сопереживаем всему народу Турции и Сирии. Желаем сил и терпения. Крепитесь.

Гульбайра
09.02.2023 12:50

Выражаю искренние и глубокие соболезнования народу Турции и Сирии. скорбим с вами

Надырбек
09.02.2023 12:47

Крепитесь братья. Дай Аллах Вам силы пережить этот кошмар.

Коллектив Ошского международного медицинского университета
09.02.2023 12:45

Türkiye ve Suriye'nin kardeş halkları, yas tutuyor ve başsağlığı diliyoruz!

Талант
09.02.2023 12:15

Урматту турк боордоштор, адам курмандыгына алып келген табият кырсыгына байланыштуу көңүл айтуубузду кабыл алыңыздар. Жаратылыш кырсыгынын натыйжасында зыян тарткандардын туугандарына жана жакындарына терең кайгыруу менен көңүл айтабыз.

ОсОО "АМИР СТРОЙ мега", город Кара-Балта
09.02.2023 12:13

Уважаемый братский народ Турции и Сирии, выражаем искренние соболезнования от нашего коллектива семьям погибших в результате землетрясения и в целом народу Турции и Сирии! Особо отмечаем самоотверженность спасателей и населения в стараниях спасения соотечественников остающихся под обломками и завалами! Терпения и сил всем кто находится в зонах работы! Пусть сбудутся все Ваши мечты и надежды в такую трудную минуту, вызволите всех и Вы вернетесь к спокойной размеренной жизни! Ваш народ.. еще

Талант
09.02.2023 11:52

Примите мои искренние соболезнования!

Данияр
09.02.2023 11:51

Искренние соболезнования братскому турецкому народу. Пусть Всевышний даст сил выжившим под завалами и чтобы их количество увеличивалось с каждым успешным спасением со стороны спасателей.

Иманилла Кочкорбаев
09.02.2023 11:30

Күтүлбөгөн табигый кырсыктан жапа тарткан бир тууган боордошторубузга терең кайгыруу менен көңүл айтабыз! Жүрөгүбүздө сиздер менен биргебиз!

Фарида
09.02.2023 11:26

Выражаю искренние соболезнования турецкому и сирийскому народу! Скорбим вместе с вами!

Разаков Муратбек
09.02.2023 11:20

Боордош Түрк калкына кайгыруу менен көңүл айтам. Жакындарын жоготкондорго сабыр, жаракат алгандарга Аллахым шыпаасын берсин. Кыргыз эли сиздер менен.

Кыргызпатент
09.02.2023 10:55

Наш коллектив выражает искренние соболезнования всем пострадавшим в результате землетрясения в Турции и Сирии, а также сочувствуем родным и близким...

ЗАО "K suppro"
09.02.2023 10:47

Выражаем глубокие соболезнования братскому народу Турции в связи с трагедией, повлекшей гибель тысяч людей. Разделяем боль невосполнимой утраты родных и близких. Пусть Всевышний упокоит их души. Мира и добра братскому турецкому народу.

Ринат
09.02.2023 10:37

Боордош түрк элине терең кайгыруу менен көңүл айтам,шейит кеткен мусулман бир туугандарыбыздын жаткан жери жайлуу болсун, караңгы жери жарык болуп, Алла таала бейиштин төрүнөн орун берсин...

Мосягина Олеся, Кыргызстан
09.02.2023 10:33

Дорогие народы Турции и Сирии! В эти страшные дни горя,боли и слез,мы с вами сердцем и душой. Крепитесь, пожалуйста, сил вам и твёрдости духа.

Саманчиев Асылбек Токтосунович
09.02.2023 10:10

Урматтуу Турк эли,ушул оор жоготу учурунда Кыргыз элинен конул айтабыз. Маркумдардын жаткан жери жайлуу болсун. Жарадарлага Аллахым шифасын берсин. Кайрат кылгыла.

Альбина
09.02.2023 10:02

Примите, друзья, самые искренние соболезнования!

Иличбек
09.02.2023 10:02

Gecmis olsun Turkiye'm... Dualarımızdasın

Эргашев Талант
09.02.2023 09:59

Аллахым турк боордошторубузга сабыр берсин. Ваше горе это и наше горе. Соболезную.

Талант
09.02.2023 09:57

Аллахым сабыр берсин турк туугандарыбызга. Жабыркаган туугандарыбызга шыпаа берсин. Мы скорбим вместе с вами. Держитесь братья мои.

Саманта
09.02.2023 09:55

Кандай оор, кутуусуз жоготуулар.Козубузго жаш алып турабыз.Турк элине сабр, куч кубат тилейм.Журогубуз менен силердин кайгынарды болушуп жатабыз.Мындай оор жоготуулар эч бир олкодо болбосун!

Сакенов Акыл
09.02.2023 09:54

Пусть будет мир на земле.

Erlan
09.02.2023 09:53

Deep condolences to the bereaved ones. Let all those who perished rest in peace.

Артем
09.02.2023 09:39

Я скорблю вместе с вами. Это горе общее, держитесь, надо верить и надеяться.

Гүлүм Шамиевна
09.02.2023 00:32

Түрк туугандарыбызга, анда жашаган боордошторубузга күтүүсүз келген табияттын оор кырсыгына кабылып, кыйналып тургандарына сай-сөөгүбүз сыздап турат. Мындай кырсыкты эми Түрк элине жана ааламга да бербесин. Биз бир тууган, бир бешикке бөлөнгөн элбиз.Дүйнө эли жардам берип, колдоп жатат. Сиздердин кайгыңарды тен бөлүшөбүз. Бирок силер күчтүү мамлекетсиңер, Сиздер да башка элдерди колдоп келгенсиңер, Кудайым сидерге күч кубат, кайрат, эрк, айкөлдүктү берсин!

Мухаммед
08.02.2023 23:45

Боордош турк эли кыргыз эле сиздер мененбиз табигый кырсыктан каза болгон бир туугандарыбыздын жайы жаннатан болсун жакындарына сабр тилейм.Турк бир туугандардын кайгысын тен болушобуз биз сиздер мененбиз.

Жаракат алган боордош бир туугандарга Аллахым озу шыпаасын берсин,Туркия дуйнодогу эн алдынкы олколордон болушуна тилектешмин.

Александра, Россия, Новосибирск
08.02.2023 17:59

Я и все мои близкие глубоко соболезнуем турецким народу. Крепости духа и мужества в такое сложное и горькое для вас время. Ангелы небесные и добрые люди вам в помощь.

семья Кайбалиевых
08.02.2023 17:57

Дорогие братья и сестры! Случившееся стихийное бедствие в вашей стране отозвалось в наших сердцах! Выражаем глубокое соболезнование всему турецкому народу, родителям и близким погибших в результате произошедшей трагедии. В эти тяжелые для вас дни разделяем Вашу скорбь и горечь невосполнимой утраты. Крепости духа и стойкости вам. Пострадавшим скорейшего выздоровления. В этот тяжелый период наш народ скорбит вместе с Вами. Мы искренне Вас поддерживаем, разделяем ваше горе!

Азамат Ак-Талаа району
08.02.2023 17:07

Боордош Турк эли жана Сириялык достор сиздердин олкодогу жер титироонун кесепети ар биздин да журогубузду оорутуп жаткан убак. Ызаныздарды тен болушобуз. Ылайым мындай жаратылыш кырсыктары кайталанбасын! Биз силер мененбиз!!!

Sultan
08.02.2023 16:32

Gecmis olsun Turkiye'm ;(((

ОАО "Кыргыз почтасы"
08.02.2023 16:28

ОАО "Кыргыз почтасы", выражает свои искренние соболезнования народу Турции и Сирии в связи с многочисленными жертвами землетрясения. Желаем скорейшего выздоровления всем пострадавшим. Народ Кыргызстана с вами!

Каныбек Баткен
08.02.2023 15:45

Урматтуу бир тууган турк эли сиздерге сабыр тилеймин кыргыз эли аза кайгыныздарды тен болушот жана колунан келген жардамды аябайбыз буюрса эми мындан ары кырсык болбосун

Гульмира
08.02.2023 15:44

Боордош турк элинин башына тушкон оор кайгыга терен кайгыруу менен конул айтам. Жакындарынан айрылып боздоп турган жарандарга кудайым озу сабыр берсин. Каза болгондорго кудайым жаннаттан орун берсин. Мындан кийин мындай алаамат экинчи кайталанбасын.

Рухангиз
08.02.2023 15:35

Выражаю свое глубокое соболезнование в связи с гибелью людей в результате землетрясений в Турции и Сирии. Это огромная трагедия. Желаю скорейшего выздоровления раненным и терпения тем, кто потерял свой кров. С уважением, Рухангиз Мамедова

Махтумкули Рысбеков
08.02.2023 15:33

Кымбаттуу түрк боордоштор жана сириялык достор! Өлкөңөрдө болуп өткөн апаатка байланыштуу чын дилимден көңүл айтам! Курман болгондордун жаткан жерлери жайлуу, топурактары торко болсун!

Маматов Азамат Жаныбекович
08.02.2023 15:32

Выражаю свои искренние соболезнования Турецкому и Сирийскому народу! Пусть земля будет пухом и Всевышний облегчит всем.

Айнура
08.02.2023 15:27

Соболезную братскому народу Турции, природа доказала, что в любой точке и в любую секунду может постигнуть такая участь. Хотелось бы, чтобы после все начали относиться к градостроительству со всей серьезностью и ответственностью. Всегда помня, что человеческая жизнь важнее всего на свете.

Azizbek Ashurov
08.02.2023 15:10

Sevgili Türk kardeşlerim, sizinle birlikte şoktayız ve yas tutuyoruz... Bu korkunç facianın kurbanları için yeryüzünün mekanı cennet olsun, etkilenen insanlara acil şifalar diliyorum. Lütfen içten başsağlığı dileklerimizi kabul edin.

Мирлан Полотов
08.02.2023 14:59

Урматтуу мусулман бир туугандар сабыр, кайрат тилеймин!

Узакбаев Камчибек Аскарбекович , профессор, вице-президент ассоциации педиатров Тюркоязычных стран,президент Федерации педиатров СНГ
08.02.2023 14:56

Дорогие граждане Турции! Мы сильно скорбим по поводу трагической гибели людей и разрушений после сильного землетрясения в Турции и Сирии. Мы с Вами, разделяем боль невосполнимой утраты. Держитесь, вы мужественный народ! От Бога мы просим чтобы подобной трагедии не повторялось.

Асанбеков Кубанычбек Абасбекович
08.02.2023 14:45

Выражаю свои искренние соболезнования Турецкому и Сирийскому народу! Пусть земля будет пухом и Всевышний облегчит всем.

Байс
08.02.2023 14:28

Трагедия показывает, кто хрупок людской мир и насколько неожиданно тихая ночь превращается в кошмар. Выражаю искренние соболезнования семьям погибших. Надеюсь, все те, кто не смогли пережить ту ночь далеки сейчас от бед, переживаний и слез.

БФЭТ им.А.Токтоналиева
08.02.2023 14:12

Урматтуу боордош Турк жана Сирия эли, кайгынарды тен болушобуз. Курман болгондордун жакындарына конул айтабыз, жандары жаннаттан болсун, белинерди бекем буунуздар. Жаракат алгандар эртерээк сакайып кетишсин. Биз сиздер мененбиз.

Гульнара
08.02.2023 13:59

Выражаю свои искренние соболезнования народам Турции и Сирии!

Нургуль
08.02.2023 13:51

Түрк боордошторго терең кайгыруу менен көңүл айтабыз. Кайгыңарды тең бөлүшөбүз.

Акылбек Акматалиев
08.02.2023 13:42

Искренне выражаю свои соболезнования. Мы, тюркские народы, всегда были рядом.  Эта беда только сделает нас крепче. И духовно, и сердцем буду молиться за вас, чтобы всевышний услышал мои молитвы.

Салтанат
08.02.2023 13:30

Терен кайгыруу менен конул айтабыз, сабыр кылыныздар

Акылбек Абдыраев
08.02.2023 12:48

Ассаломуалейкум! Туркия элине терең кайгыруу менен көңүл айтам. Курман болгондордун туугандарына кайрылам кайраттуу болуңуздар. Жабыркагандар батыраак айыгып кетишсин. Кыргыз эли силер менен урматтуу боордош түрк эли. Кыргызстандыктар четте калбай, колдон келишинче жардам берели.

Рахат Жаныбаевна Жумаканова
08.02.2023 12:28

В этот тяжелый момент всему братскому турецкому народу выражаю искренние слова соболезнования родным и близким погибших. Желаю скорейшего выздоровления пострадавшим.

Адисбек
08.02.2023 12:09

Бир тууган Туркия элине терен кайгыруу менен көнүл айтам. Кайтыш болгондорду кудайым өз мээримине алсын. Жараат алгандар, тезирээк сакайып кетсин. Жараткан Аллахым жардам берсин.

Карыбек Жолбунов
08.02.2023 11:48

Боордош Турк жана Сирия эли терен кайгыруу менен конул айтабыз!!! Каза болгондорго Аллах Таалам жаннаттан жай берип, уй-булоосуно сабыр берсин!!! Жаракат алгандар жакшы болуп кетишсин!!! Мындан ары мындай алааматтардан Аллах Таалам сактасын!!!

Улан Муканбетов
08.02.2023 10:35

Боордош турк эли кайрат кылыныз! Бул кундор дагы отот, Алла Таалам жиберген сыноолорго кайрат кылыныздар! Мындан ары аманчылык, ден соолук тилейм турк элине! Башынар аман болсун!

Жумабаева Нурхан
08.02.2023 10:22

Любимому, дорогому, братскому народу Турции и Сирии, выражаю глубокие соболезнования. Всем семьям погибших в результате землетрясения желаю стойкости и мужества перенести всю боль, держитесь, Кыргызский народ с вами!

Таалайбек Абдираимов
08.02.2023 09:57

Мои искренние соболезнования родным и близким погибших в результате землетрясения в Турции. Каза болгондордун жаткан жери бейиште болсун!

Шеркул
08.02.2023 09:52

Мусулман бир тууган Турк Сирия элдерине терен конул айтамын, бул да болсо кудайдын сыноосу. Силерге аллахым сабыр, куч-кубат берсин. Шейит болгондордун жайы жаннаттан болсун, аллахым озу тынчтык, сабыр, куч-кубат берсин

Джоомарт
08.02.2023 09:44

Выражаем наши глубокие соболезнования турецкому и сирийскому народам. Скорбим вместе с вами.

Адисбек
08.02.2023 09:32

Бир тууган Туркия элине терен кайгыруу менен көнүл айтам. Кайтыш болгондорду кудайым өз мээримине алсын. Жараат алгандар, тезирээк сакайып кетсин. Жараткан Аллахым жардам берсин.

MEGA (ЗАО "Альфа Телеком")
08.02.2023 09:27

Мы, коллектив компании MEGA, передаем искренние слова соболезнования и поддержки родным и близким погибших в результате землетрясения на юге Турции, желаем скорейшего выздоровления всем раненым. Надеемся на скорейшее преодоление последствий этой трагедии и возвращение к обычному образу жизни пострадавшего региона. Мы с вами!

Жаныл
08.02.2023 09:25

Терен кайгыруу менен конул айтабыз, сабыр кылыныздар

Камчыбек
08.02.2023 09:24

Аллахым сынонун жеңилинен берсин...

Апсатарова
08.02.2023 09:22

Түрк боордошторго жана Сирия элине Аллахым сабыр берсин. Аллахым колдосун.

Азизбек
08.02.2023 08:59

Аллах сабр берсин кардаштар!

Жаныбек Турдалиев
08.02.2023 08:59

Аллах боордош турк элине сабыр берсин, козу откондорго бейишинен жай берген болсун, жараат алгандар тезиреек айыгып кетишсин, биз силер менен урматтуу боордоштор!

Кылыч Келдибеков
08.02.2023 08:50

Терен кайгыруу менен конул айтабыз. Кудайым ар кандай балеелерден, боодо кырсыктан сактасын. Мындай кырсыктын арты кайрылуу болсун! Боордоштурк элине сабыр берсин. Kardeşler - Geçmiş Olsun!

Гуля
08.02.2023 08:47

Выражаю свои искренние соболезнования всему турецкому народу.

Нурийла Жумабаева
08.02.2023 08:40

Уважаемый народ Турции и Сирии, выражаем от нашей семьи соболезнование членам погибших в результате землетрясения и в целом народу! Также отмечаем самоотверженность спасателей и простого населения в спасении соотечественников, удивляет, как народ стал вокруг трагического горя, сплотился и радовался каждому спасенному ребенку, матери и отца, сестре и брату!! Крепитесь и мы с вами!

Владимир
08.02.2023 06:30

Примите наши глубокие соболезнования от всей нашей семьи! Разделяем боль Ваших утрат, скорбим вместе с Вами!

Виктория
08.02.2023 03:39

Дай Бог чтоб этот ужас не повторился. Помогите людям чем можете. Всем соболезную, это кошмар, очень жаль людей до слез. Молюсь за ваш народ.

Адиль Уранбекович
07.02.2023 22:53

Примите мои глубокие соболезнования! Наш братский тюркский народ на данный момент переживает такую трагедию! Ваши братья кыргызы в эти тяжелые минуты вместе с Вами, переживает за Вас, как и Вы пропускает всю Вашу горечь через себя! Сил и терпения Вам!

Адыл
07.02.2023 22:44

Аллах сабыр берсин. Биз силер менен Турция. Бир бордоштор. 

Насрединова Жанона
07.02.2023 22:28

Ассалому алайкум, дахшатли вокиани куриб жуда хаяжонга тушдим. Сизларга Аллохим сабр берсин. 

ОсОО «Аванко»
07.02.2023 21:54

ОсОО «Аванко» приносит свои глубокие соболезнования турецкому народу по поводу многочисленных человеческих жертв и масштабных разрушений, вызванных мощным землетрясением в вашей стране в результате разгула стихии.

Саида
07.02.2023 21:04

Мы скорбим с сирийским и турецким народом. Это страшная трагедия унесла тысячи жизней. Глубокие соболезнования. Пусть Всевышний поможет всем нам.

Максатбек Орозалиев
07.02.2023 20:16

Бир тууган Түркия элине жер титирөөгө байланыштуу көңүл айтабыз. Жаратылыш кырсыгынан улам каза болгондордун жана жабыр тарткандардын үй бүлөсүнө сабыр тилейбиз. Жараткан өзү колдосун. Кыргыз эли сиздер менен.

Бектур
07.02.2023 20:15

Кайгыруу менен конул айтабыз, каза болгондордун жайы жанната болсун, жаракат алгандар тезирээк сакайып кетишсин!

Азиз
07.02.2023 19:13

Урматтуу боордош түрк бир туугандар, сиздердин аза кайгынарды тең бөлүшүп, кайгыруу менен көңүл айтам!

Сатыбалдиев Нурбек
07.02.2023 18:55

Боордош Туркия мамлекетиндеги зилзаладан жабыр тарткандарга жана жалпы эле Туркия элине терен кайгыруу менен конул айтамын!

Санжарбек
07.02.2023 18:45

Глубокие соболезнования братскому турецкому народу. Отуп кеткендердин жайы жанната болсун.

Санжар
07.02.2023 18:39

Глубокие соболезнования братскому турецкому народу

Мусулман
07.02.2023 18:27

Боордош турк элине терен кайгыруу менен конул айтам. Сабыр кылыныздар. Аллах таалага таандыкбыз, жана убакыт саатыбыз келгенде Ага кайтуучубуз. Бул жалган дуйнодо билип билбей, коруп корбой, жашыруун, ачык кылган баардык куноолорун оз ырайымы менен Аллах таала кечирсин.

Токтосун Султанов
07.02.2023 18:21

Түркия мамлекетиндеги болгон жер титирөөдөн улам каза болгон боордош түрк элинин жарандарынын кайгысын тең бөлүшүп, терең кайгыруу менен көңүл айтам. Бир тууган түрк элине ушул күндөрү сабырдуулук, биримдик жана ынтымак тилейм!

Канатбек
07.02.2023 18:15

Турцияда болгон жер титироодон жапа чекен мамлекетине жана элине конул айтабыз. Бул да болсо аллахтын сыноосу деп билебиз. Откондорду Аллахым оз рахматына алган болсун сабырдуулук тилейбиз. Мындай каргашалуу апат эс бир мамлекете болбосун. Аллахым ар дайым жакшы кундорду берген болсун

Насрединова Жанона
07.02.2023 18:14

Ассалому алайкум, дахшатли вокиани куриб жуда хаяжонга тушдим. Сизларга Аллохим сабр берсин

Орозали
07.02.2023 18:01

Боордош турк элине жана Сирия элине терен кайгыруу менен конул айтабыз, сабр кылыныздар, жараат алгандар сакайып кетишсин!

Бакыт
07.02.2023 17:36

Выражаю глубокие и искренние соболезнования всему народу Турции и Сирии...

Турк элине жана Сирия элине терен кайгыруу менен конул айтам. Биз сиздер менен!

Алымкулова Эльмира
07.02.2023 17:19

С большой горечью услышали о страшной трагедии в Турции и Сирии, приносим искренние соболезнования родным и близким пострадавшим в землетрясении.

Талантбек
07.02.2023 17:07

Выражаю глубокое соболезнование родным и близким родственникам погибших в результате землетрясения в Турции и Сирии. Пострадавшим скорейшего выздоровления

Кыргызбаева Нургуль
07.02.2023 17:05

Аллахым шейиттердин катарында кабыл кылсын

«МИК» ААК
07.02.2023 16:53

Түркия Республикасында жер титирөөдөн улам көптөгөн адамдардын курман болгондугуна байланыштуу боордош элине терең кайгыруу менен көңүл айтабыз

Жамал
07.02.2023 16:37

Боордош бир туугандарга терен кайгыруу менен конул айтам.

Таштемир уулу Алмаз
07.02.2023 16:35

Всему турецкому и сирийскому народу выражаю соболезнование, в связи с сокрушительным землетрясением. Сердце разрывается от боли на части. Страшнейшая трагедия турецкого и сирийского народов, еще раз подтверждает что у нас один дом — планета Земля. Люди уважайте и любите друг друга. Места под солнцем хватит всем. Дай Аллах людям силы пережить эту ужасную трагедию.

Жуматаев Айбек, Кыргызтеплоэнерго.
07.02.2023 16:33

Искренние соболезнования народу Турции и Сирии. В этот трудный час мы молимся за судьбы тех, кто остается под завалами. Скорбим вместе с народом Турции и Сирии.

Нурбек Мирбекович
07.02.2023 16:28

Türkiye Cumhuriyeti ve Suriye'de meydana gelen deprem sonucu hayatını kaybeden kardeşlerimizin ailelerine başsağlığı, sevenlerine ve sevenlerine Allah'tan rahmet diliyorum.

Замира Атышова
07.02.2023 16:10

Боордош Түрк элине терең кайгыруу менен көңүл айтам!

Мусулман
07.02.2023 16:00

Мусулман бир туугандарым, кайрат кылыңыздар! Биз Аллахга таандыкпыз жана ага кайтуучубуз!

Talantbek
07.02.2023 15:54

Аллах сабыр жана женилдик берсин.

Кенешбек Женишбеков
07.02.2023 15:42

Боордош турк элинен, жакындарын жоготкон туугандарыбыздан кайрат кылуунуздарды суранамын! Кыргызстан Сиздер менен!

Темирбек Нурматов
07.02.2023 15:42

Туркия эли оор сыного кабылды. Зилзала кыйроого алып келди. Кайрат кылыныздар. Жараткан колдосун бир тууган элди.

Кыргыз
07.02.2023 15:34

Боордош бир тууган элибизге көңүл айтам! Сабыр кылыңыздар!

Анна
07.02.2023 15:31

Соболезнования родным и близким. Это страшная трагедия народ Сирии и Турции

Усманов Анвар
07.02.2023 15:26

Соболезнования.Пусть Аллах дарит вам сабрун жамийл и заменит горе на хорошее

Чинара тезекбаева
07.02.2023 15:26

Я и наша семья соболезнуем всему народу Турции! Крепитесь!

Азимжанов Мадамин
07.02.2023 15:23

Сабыр кылыныздар бир туугандар. Кайрат кылыныздар.

Чинара тезекбаева
07.02.2023 15:17

Я и наша семья соболезнуем всему народу Турции! Крепитесь!

Тулендыбаев Пархат.
07.02.2023 15:17

Мои искренние соболезнования родным и близким погибших в этой трагедии.

Арстанкулов
07.02.2023 15:15

Кырсыктан жабыркагандарга, жакындарын жоготкондорго терең кайгыруу менен көңүл айтам. Жараткан бөөдө кырсыктан сактасын.

Мир
07.02.2023 15:05

Бир тууган турк элине кайрат айтабыз. Кыргыз-Турк — бир тууган эл.

Руслан
07.02.2023 15:03

Выражаю искренние соболезнования родным и близким всех погибших в братской Турции и Сирии! Скорбим вместе с вами!

Игорь
07.02.2023 14:53

Упокой Господи души погибших, соболезнования родным и близким, скорейшего восстановления разрушенного.

Тошпулат Норматов
07.02.2023 14:52

Боордош Түрк эли, Сириялыктар жана зил-зиладан жарбыр тарткандар. Сиздерге «Кыдырша коомунун» атынан терең кайгыруу менен көңүл айтабыз.

Нурлан
07.02.2023 14:39

Турк элине кайрат айтабыз жана сабырдуулук

Тойчуев
07.02.2023 14:32

Урматтуу Туркиялык туугандар биз силер мененбиз, силердин кайгынар биздин дагы кайгыбыз, бир болсок баарын женебиз, кудай барыбызга кайрат куч кубат берсин, сабырдуу бололу, мындан кийин жакшылык кундор коп болсун

Маткадыров Санатбек
07.02.2023 14:31

Бир боор Түрк туугандарыбыз башыңарга түшкөн кайгыңарды тең болүшөбүз. Аман болгула, мындан наары Туркияда жаман окуялар болбосун!!! Кыргызстан дайыма силер менен!!!

Кыргыз
07.02.2023 14:30

Түрк жана Сирия элине терең кайгыруу менен көңүл айтам. Сиздердин кайгыңыздарды тең бөлүшүп, Сиздерге сабырдуулук тилеймин. Сабыр кылыңыздар.

Нурлан
07.02.2023 14:28

Урматтуу түрк бир туугандар жана сириялык диндештер, кайгыңыздарды тең бөлушөбүз! Сабыр кылыңыздар!

Манапов Э.А.
07.02.2023 14:27

Боордош түрк эли сабыр тилейм. Кыргыз кайгынарды тең бөлүшөт.

Зыйнаткуль
07.02.2023 14:20

Боордош түрк эли, биз, кыргызстандыктар, ушул күндөрдөгү кайгыңыздарды тең бөлүшөбүз. Апаатта каза болгондордун жакындарына, жалпы түрк элине кайрат айтып, сабырдуулук тилейбиз.

Абылкасымтегин Турдалыизи Төөлөсбай
07.02.2023 14:10

Зилзаланын айынан Түрк боордош элинин башына түшкөн кайгыларын тең бөлүшүп, ар дайым кыргыз эли силер менен деп, ылайым Силерди Жараткан эгем өзү колдосун демепкчимин. Түрк элине сабырдуулук, кайраттуулук, биримдик жана ынтымак тилеймин. Ар бир иштин артында жакшылыктар бар...

Ренат
07.02.2023 14:09

Боордош Түрк элине терең кайгыруу менен көңүл айтам!

Тойчуев
07.02.2023 14:07

Урматтуу Туркиялык туугандар, биз силер мененбиз, силердин кайгынар биздин дагы кайгыбыз, бир болсок баарын женебиз, кудай барыбызга кайрат күч берсин, сабырдуу бололу, мындан кийин жакшылык күндөр көп болсун.

Идрис
07.02.2023 14:07

Урматтуу Туркия жана Сирия калкы кайгылуу окуяны терен кайгыруу менен конул айтам, Аллах сабыр берсин

Рустам
07.02.2023 13:56

Дорогие братья и сестры! Пусть Создатель воздаст вам за то, что вы пережили. Пусть Аллах простит всех погибших. Мы скорбим вместе с вами.

Жунус Ганиев
07.02.2023 13:46

Жер титирөөдөн каза болгон шейиттердин жайы бейиштен болсун. Жакындарына, жалпы бир тууган түрк элине сабырдуулук, бейпилдик тилейбиз. Жараткан бардык мусулман мамлекеттерге, бардык адамзатка биримдик, ынтымак, тынчтык, бакубаттык берсин.

Болот
07.02.2023 13:44

Урматтуу түрк боордошторубуз, кайгыңыздарды тең бөлүшөбүз. Сабыр кылыңыздар, биз сиздер менен биргебиз!

Жусуп Пиримбаев
07.02.2023 13:43

Боордош түрк элине терең кайгыруу менен көңүл айтабыз. Сабыр, тынчтык, бейпилдик жана бакубаттык тилейбиз.

Almazbek
07.02.2023 13:39

Да простит Аллах все грехи умерших в этой страшной трагедии в Турции глубокие соболезнования и терпения Братскому Народу Турции!

Борумухаммед Эсенов
07.02.2023 13:36

Ассалааму алейкум Туркия жана Сирия калкы. Сиздердин олконуздордо болуп откоп апаатты кайгыруу менен кабыл алдым. Аллах сиздерге сабыр канаат берсин. Каза болгондорду Аллахым оз рахматына алсын. Бейишинен орун берсин. Дуйнодо мындар ары ушундай апаат болбосун.

Сабира
07.02.2023 13:33

Түркия жана Сириянын элине терең кайгыруу менен көңүл айтам. Аллахым сабыр берсин,ушул чоң сыноону жеңгенге күч-кубат,кайрат берсин.

Петрив Жанна
07.02.2023 13:31

Выражаю искренние соболезнования народам Турции и Сирии,ужасная трагедия.Скорблю и плачу.

Аккулов Абдижапар
07.02.2023 13:30

Дүйнө жүзүндөгү адамдар бири-бирибизге ырайымдуу, боорукер, бир туугандык мамиледе болгон жашоо да келээр. Азыркыдай Жер планетанын ар кайсы жеринде согуш, кургакчылык, ачарчылык, өрт, сел ташкындары, жер көчкүлөр сыяктуу түрдүү кырсыктар болуп жаткан учурда, минтип бизге бир боор түрк элинде олуттуу зилзала тынч жашап жаткан миңдеген адамдардын өмүрүн жалмап кеткени, андан көптөрү жабыр тартканы бүткүл адамзатты кайгыга салды!Бул апааттан жакындарын жоготкондорго, жалпы түрк элине сабырдуу жана кайраттуу болушун каалайбыз! Дүйнөдө адамзатка.. еще

Баке
07.02.2023 13:24

Олгондордун жаны жаннаттан болсун, тируулорго сабырдуулук берсин

Улан Джумаков
07.02.2023 13:22

Выражаю искренние соболезнования родным и близким, трагически погибших в результате землетрясения.

Марзабаев Адилет
07.02.2023 13:15

Соболезнования братскому народу Турции.

Чыныбек
07.02.2023 13:14

Турк элине жана курман болгондордун жакындарына сабр тилеймин.Курман болгондорду Аллахым ырайымына алтын. Кайрат кылыныздар. Гечмиш олсун.

Белек
07.02.2023 13:12

Жаман болду дуа кылалы

Дипломатическая академия МИД Кыргызской Республики
07.02.2023 12:57

Разделяем горечь потерь в связи с человеческими жертвами и сильными разрушениями в результате сильнейших землетрясений. Скорбим вместе с дружественными народами Турции и Сирии. Выражаем семьям и близким погибших искренние соболезнования, слова сочувствия и поддержки.

Дастан
07.02.2023 12:55

Журок оорутту

Руслан
07.02.2023 12:53

Basin sag olsun Turkiyem

Urmat
07.02.2023 12:47

Kaza bolgondordun janyn jannattan kilsin Allahym, Turkiyr gecmis olsun.

Нурсултан
07.02.2023 12:31

Боордош Түркиянын элине кайрат айтам. Түрк эли башынан далай оор сыноолорду өткөргөн калк. Бул жолу аламат болуп, жүздөгөн адамдар каза болду. Ушул кайгылуу учурда биз силер менен бирге экенибизди айткым келет. Силер жалгыз эмессиңер. Жаша Түркия, бар бол Түркия. Жараткан колдосун.

Umida Yusupova, Uzbekistan
07.02.2023 12:29

Юрагларим сикилди... Турк, Сирия одамларига сабр-токат тилайман. Утканларни жойлари жаннатан булсин. Оллох уз розилига олсин. Кариндошларига сабр-токат тилайман Kalbim kırıldı... Türkiye ve Suriye halkına sabırlar diliyorum. Giden cennet bulsun. Allah kabul etsin. yakınlarına sabır diliyorum...

Таалайбек
07.02.2023 12:26

Түркиялык туугандардарга Аллахым сабыр берсин! Инна лиллахи ва инна илайхи раджиун.

Фаиз
07.02.2023 12:24

Аллах ряхмат элясин! Аллах комяй элясин!

Канат Альчибеков
07.02.2023 12:22

Инна лиллаахи уа инна илайхи роджиун. Урматтуу бир тууган түрк эли, кайрат кылыңыздар, Аллах Таала каза тапкандарды бейиштин төрүнөн оорун берсин жана баардык күнөөлөрүн кечирсин.

Umida Yusupova
07.02.2023 12:21

The heart is bleeding from terrible news.... To the fraternal people of Turkey - accept our deepest condolences! May they find paradise. May God accept it. I wish patience to there relatives....

Мизамидин
07.02.2023 12:13

Кечээ күнү жаратылыш кырсыгынан өтө оор жоготууларга учураган түрк боордошторубузга терең көңүл айтабыз. Жабыркагандарга сабырдуулук жана бул кырсыктан тезирээк чыгып кетүүгө алладан тилейбиз. Жаратканым сиздерге биримдүүлүк, тынччылыкты берсин.

Омуралиева Элмира
07.02.2023 11:54

Аллахым турк элине куч кубат берсин.

Жазгүл Кенжетаева
07.02.2023 11:51

Туркиялык туугандар, сиздерге Аллахым сабыр берсин! Кыргыз эли жана жеке өзүмдүн атымдан терең кайгыруу менен көңүл айтам!

Алтынбек, Айжамал
07.02.2023 11:50

Түрк боордош элине терен кайгыруу менен көңүл айтабыз. Инна лиллахи ва инна илайхи раджиун.

Зайирбек Кыралиев
07.02.2023 11:48

Турк боордош туугандарга сабыр тилеп, апааттын кесепеттеринен тез чыгып кетишин тилейм. Каза болгондор жанатта болсун, туугандарына Алла-Таалам сабыр, куч-кубат берсин.

Санжар, Кыргызстан
07.02.2023 11:46

Түркиянын элине көңүл айтабыз жана сабырдуулукту тилейбиз. Жараткан Алла колдоп кырсыктан тез чыгып жана мындан ары мындай апааттардан Түркияны жана деги эле баардык адамдарды сактоосуна тилектешпиз.

Зайирбек Кыралиев
07.02.2023 11:39

Турк боордоштор ото кайгылуу апаатка душар болуп, кан жутуп турушат. Кайрат кылыныздар, жаратканым Сиздерге сабыр, куч-кубат берсин. Каза болгондор — жаннатта болсун, артында калгандар сабырдуу болунуздар. Алла-Таалам колдоп, биримдигиниздерди берсин.

Кыргыз Талас
07.02.2023 11:33

Ушундай Аападтардан кудайым озун сактай кор, бир тууган Турк элдерине сабырдуулукту тилейбиз жараткан озу жар болуп, кырсыктан тез чыгып кетишине коптон коп жалынып жалбарып кудайдан жакшылыкты тилейбиз. ОООМИИН!!!

Назгуль
07.02.2023 11:28

Аллахым турк элине куч кубат берсин.

Айтолгон
07.02.2023 11:24

6 февральда болуп откон табигат кырсыгынын кесепетинен орду толгус оор жоготууларга туш болгон турк боордошторубузга терен кайгыруу менен конул айтып, сабыр тилейм! Аллахым мындан ары тыннчылык берсин.

Bakyt
07.02.2023 11:16

Durum bu arkadaslar ALLAH acil sifalar versin

Зарина Джумагулова
07.02.2023 11:10

Кудайым турк элине сабыр берсин

Индира Абдурахим
07.02.2023 11:00

Выражаем самые искренние соболезнования народу Турции, Сирии! Очень огромная и тяжелая трагедия, которая отозвалась в сердце каждого человека! Скорбим вместе с народом!

Алимкулов Таалайбек
07.02.2023 10:55

Түрк туугандарыбызга терең кайгыруу менен көңүл айтам. Алла таалам өтүп кеткендердин жанын жаннатка буюрсун, артында калгандарына сабыр берсин. Кыргыз эли сиздер менен ар дайым. Куда кааласа баары жакшы болот!

Темирлан
07.02.2023 10:53

Инна лилляхи ва инна илейхи раджиун... АЛЛАХЫМ Куч кубат берсин!!!

Нуртилек
07.02.2023 10:52

Бул сыноолор да өтөт түрк, араб боордоштор. Сабыр, қайрат кылыңыздар. Каза болгондордын жаткан жери жайлуу болсун. Жараат алгандар тезирээк айыксын. Кудайым эч бир жандын башына салбасын!

Нуржан Исаева
07.02.2023 10:52

Урматтуу түрк боордошторубуз, кайгыңыздарды тең бөлүшөбүз. Сабыр кылыңыздар, биз сиздер менен биргебиз!

Маратбек Жороев
07.02.2023 10:50

Кырсыктан кайтыш болгондорду Аллах ырайымына алып, жаракат алгандарга шыпаа берсин! Артында калгандарга сабыр, кайраттуулук тилейбиз! Basin Sag olsun Turkiye! Gecmis olsun Turkiye!

Кайрат
07.02.2023 10:47

наши соболезнования...

Нуридин
07.02.2023 10:46

АЛЛАХЫМ жаннаттан жайын берсин жер титирөөнүн кесепетинен набыт болгон мусулман пенделерибизге. Жаратылыштын кырсык апааттарынан, согуштардан АЛЛАХЫМ сактасын.

Чынара Алыбаева
07.02.2023 10:41

Катуу жер титирөөнүн натыйжасында болгон көп сандаган курмандыктардын жакындарына терең көңүл айтам жана алардын күйүт азасын тең бөлүшөм. Жабыр тарткандарга тез арада сакайып кетишине дуба кылам жана зилзаланын кайра кайталанбашын тилейм.

Бакытбек Рысбеков
07.02.2023 10:35

Ото кайгылуу окуя. Боордош Түркия жана Сирияда жер титирөөнүн кесепетинен набыт болгондордун туугандары, жакындарына терен кайгыруу менен көңүл айтам.

Султанбек
07.02.2023 10:32

Түрк боордошторубузга кайраттуулук тилейбиз. Geçmiş olsun Türkiye. Allah yar ve yardımcınız olsun.

Советбек уулу Азамат
07.02.2023 10:29

Түрк бир боорлорубузга, кайтыш болгон адамдардын туугандарына жана жабыркагандарга терең кайгылуу менен көңүл айтам! Мындай кырсык айттырып келбейт экен. Чоң жоготуу болду. Бул да болсо кудайдын сыноосу деп билели. Аллахым калган түркиялыктарга сабыр, ден соолук, күч кубат берсин! Мындан ары сиздер жамандыктан алыс болуп, бейпил жашоону насип кылсын кудайым!

Алмаз Кыдыралиев
07.02.2023 10:20

Зилзаладан каза болгон түрк боордошторубуздун туугандарына терен кайгыруу менен көңүл айтам! Түрк туугандар сабыр кылыныздар! Өтө оор кырсык болду!

Кума
07.02.2023 10:19

Инна лиллахи ва инна илайхи раджиун

Мусажан
07.02.2023 10:16

Түркиядаги боордош элдерге сабыр тилейбиз. Аллах таала өзү колдосун

Bakytbek Niiazov
07.02.2023 10:03

“Биз, боордош түрк элинин башына келген зилзаланы өтө оор кабыл алдык. Кырсыкта жаракат алгандарга шыпаа тилеп, тез арада айыгып кетүүсүн жараткандан тилейбиз. Ал эми каза болгондорго Алланын ырайымын тилеп, жакындарына терең кайгыруу менен көңүл айтабыз. Табият кырсыгына туш болгон бир тууган түрк элине бекем сабыр тилеп, тынымсыз дуба кылабыз жана Куран хатмдарын түшүрөбүз…” Türk Kardeşelerim sizin adınıza çok üzgünüz. Çok geçmiş olsun. Ölenlere allahtan rahmet,geri kalan Türk halkına sabırlar dilerim... еще

Замирбек
07.02.2023 10:02

Боордош Түрк элине Аллах сабыр берсин, Шеит кеткендерди Аллах рахматына алган болсун.

Ибраев Алмаз
07.02.2023 10:02

Бул табигый кырсыктар Жараткандын чоң сыноосу. Бугунку кундо турк боордошторубуз ошол сыноодон өтүп жатышат. Сыноосу жеңил болсун, ушу менен бардык кырсыктар токтоп, тез арада мурдагы өз калыбына келишсин. Терең кайгыруу менен көңүл айтабыз.

Талант
07.02.2023 09:59

Тууган, боордош элибиз Турция элине конул айтам, жабыркагандарга Аллахым шыпаасын берип жакшы болуп кетишсин, кырсыктан кайтыш болгон туугандарыбызга Аллахым бейиштен орун берген болсун.

Dinara
07.02.2023 09:59

Başın sağ olsun Türkiye! Geçmiş olsun! Аллах жардам берсин! Аминь!

Замир
07.02.2023 09:55

Табият кырсыгы боордош түрк туугандарыбызды оор кайгыга салды, оорду толгус жоготууга учурап турушат. Жараткандан түрк элине сабыр берсин, кайрат берсин деп тилейбиз. Мындай кырсык эч бир адам баласына берлбесин. Ал жакта жашап, иштеп жүргөн бир туугадарыбыздын аманчылыгын тилейбиз.

Нурлан Кудайкулов
07.02.2023 09:52

Тагдырдан качып кутулууга арга жок. Аллах сабр берсин турк элине.

Дунгуев Абдимажит Куватович
07.02.2023 09:51

Выражаю соболезнование семьям погибших. Всю ночь смотрел прямую передачу турецкого телевидения. Дай бог помощь спасателям быстрее найти людей под завалами. Удивил что все гражданское население всю ночь участвовал в спасении людей.

Жылдыз
07.02.2023 09:50

Терпения и сил турецкому и сирийскому народу, скорейшего выздоровления

Мусажан
07.02.2023 09:50

Туркиядаги боордош элдерге сабыр тилейбиз. Аллах таала озу колдосун

Муратбек Жумакадыров
07.02.2023 09:49

Түбүбуз бир Түркиялык бир туугандар сиздер менен биргебиз. Кайгыңарды да, кубанычынарды да тең бөлүшөбүз.Курман болгондордун үй-бүлөсүнө терең кайгыруу менен көңүл айтабыз. Сабырдын түбү сары алтын. Сабырдуу болсок, баары ордуна келет.

Мансур
07.02.2023 09:49

Инна Ллилляхи ва инна илейхи раджиун. Аллахумма’ль-хыкху би’с-салихин, вахлюф‘аля зурриййатихи фи’ль-‘габиринэ ва’гфир ляна ва ляху йаума’д-дин. Аллахумма ля тахримна ля тахримна аджраху ва ля тафтинна Аллахумма ба’даху

Центральная избирательная комиссия КР
07.02.2023 09:47

Центральная комиссия по выборам и проведению референдумов Кыргызской Республики направила соболезнования турецкому Верховному избирательному совету и посольству Турции в КР в связи с многочисленными человеческими жертвами в результате землетрясения, произошедшего 6 февраля 2023 года в Турецкой Республике. «Глубоко потрясены случившейся трагедией и опечалены известием. Разделяем боль утраты с семьями погибших и желаем скорейшего выздоровления всем пострадавшим».

Кудайберген
07.02.2023 09:44

Соболезнование братскому народу Турции и Сирии. Пусть Аллах поможет в эти трудные дни!

Абдыкулов Уланбек
07.02.2023 09:40

Боордош түрк элине сабыр тилейбиз.Күтүүсүз келген тилсиз жоодон жабыркагандарга Аллахым тез арада айыгып кетүүнү насип кылсын.

Эсен М
07.02.2023 09:36

Выражаем глубокие соболезнования родным и близким. Скорбим вместе с вами.

Дюшекеев Азамат
07.02.2023 09:29

Соболезнование братским народам, скорейшего выздоровления пострадавшим

Кайрат
07.02.2023 09:29

Аллахым Түркия элине сабыр берсин.

Ира
07.02.2023 09:27

Пусть Аллах одарит раем кто погиб в этой страшной трагедии((( Народу Турции терпения и всех благ!

Жумагул Усупбеков
07.02.2023 09:26

Кудайым артын берсин, боордоштор. Терен кайгыруу менен конул айтабыз. Биз силер мененбиз.

Таалайбек
07.02.2023 09:22

Примите мои соболезнования в связи с гибелью людей от землетрясения. Degerli Turk kardesler.

Ормош уулу Чербекбай
07.02.2023 09:22

Боордош түрк жана Сирия калкына терең кайгыруу менен көңүл айтабыз. Аллахым каза болгондорду бейишине алып, жаракат алгандарга шыпаасын берсин. Başın sağolsun Turkiye.

Эльнура
07.02.2023 09:21

Başın sağ olsun Türkiye. Vefat edenlere Allah rahmet eylesin, Yaralılara acil şifalar versin. Rabbim yar ve yardımcınız olsun

Кылыч
07.02.2023 09:21

Улуу боордош турк элинин кайгысын тен болушом, кудайым асмандан, жерден, суудан келуучу боодо кырсыктан сактай кор. Кырсыктан коз жумган шейиттердин жаткан жери жайлуу топурагы торко болсун. Аллахым ырайым кыла кор. Жаракат алган инсандар тез сакайып кетуусун насип кыла кор.

Рустам
07.02.2023 09:13

Соболезнования, желаю народу Турции скорейшего выздоровления, да хранит вас Аллах.

Орозбаев Нурсултан.
07.02.2023 09:11

Түрк элинде болуп жаткан кайгысын тең бөлүшүп, терең кайгыруу менен көңүл айтам.

Давран Юлдашев
07.02.2023 09:10

Примите мои соболезнования в связи с гибелью людей от страшного землетрясения. Мы скорбим вместе с вами. Мы любим вас.

Елена
07.02.2023 09:10

Соболезнования семьям погибших, турецкому и сирийскому народам, силы пережить это. Скорбим вместе с Вами.

Алтынбек
07.02.2023 09:07

Жараткан сабырдуулук берсин, Аллахым калган турк боордошторго ден соолук жакшы жашоо берсин, Жаратканым ар бир пендени боодо кырсык апааттан сакта, сабырдуулук бер, бардык мактоолор жаратканга болсун.

Доолотбек О.
07.02.2023 09:06

Аябай аянычтуу! Турция калкына жана жакындарынан ажыраган адамдарга терең кайгыруу менен көңүл айтам. Кайрат берсин түрк элине!

Таалайбек
07.02.2023 09:05

Выражаю слова скорби и соболезнования турецкому и сирийскому народам в связи с этой природной катастрофой. Призываю к терпению и мужеству, верить в благополучную жизнь в будущем.

Sam
07.02.2023 09:01

Be strong, Kyrgyzstan's thoughts are with Turkey and turkish people.

Жылдыз
07.02.2023 08:57

Боордош эле кайрат айтабыз! Турк элине сабыр, куч кубат тилейбиз, биз сиздер менен!

Өмүрбек
07.02.2023 08:53

Hayatını kaybeden müslüman kardeşlerimize Allah'tan Rahmet dileriz. Yaralılara Allah acil şifalar versin! Geçmiş Olsun Türkiye!

Алмазбек
07.02.2023 08:51

Түрк жана Сирия элине кайрат айтуу менен кайгысын тең бөлүшөм. Аллахым жандарын жанаттан берсин, ал эми жаракат алгандар тез сакайып кетишсин. Бул болсо да Аллахымдын Түрк жана Сирия элине берген чоң сыноосу.

Дастан
07.02.2023 08:50

Примите мои соболезнования! Пусть Аллах простит все ваши грехи.

Асан Момбеков
07.02.2023 08:49

Великий Творец, пожалуйста, даруй рай каждому погибшему человеку в этой страшной катастрофе и дай терпения и силы всем тем, кто потерял близких. Мы скорбим вместе с вами.

Адилет
07.02.2023 08:45

Аллахым жардам берсин! Что бы ни случилось, Аллах с нами! Братья, мы будем за вас молиться, крепитесь, Да поможет нам всем Аллах!

Юлия
07.02.2023 08:44

Выражаем глубокие соболезнования родным и близким. Скорбим вместе с вами.

Шергазы
07.02.2023 08:43

Түрк боордош элге терен кайгыруу менен көнүл айтамын.

Шайирбек
07.02.2023 08:30

Түрк элине болуп жаткан кайгысын тең бөлүшүп, терең кайгыруу менен көңүл айтам.

Тургуналиев Иляс
07.02.2023 08:29

Турк бир туугандарыбызды Аллахым озу колдосун.

Anvarzhon
07.02.2023 08:26

Türk kardeşlerimizin zor günlerini ve acılarını paylaşıyoruz. Şehitler mübarek olsun. Allah Türk kardeşlerine güç, cesaret ve sabır versin.

Дж.Урмамбетов
07.02.2023 08:26

Примите и мои соболезнования в связи с гибелью людей от страшного землетрясения. Пусть будут спасены те, кого еще можно спасти. Сил и терпения всему турецкому народу, а пострадавшим скорейшего выздоровления.

Бакытбек
07.02.2023 08:25

Аллах сабыр берсин турк элине, шейит кеткендерди аллах жайларын жаннатан берсин.

Iadgarov Alisher
07.02.2023 08:15

Gecmis olsun Turkiyem!!!

Жунушова Сайкал
07.02.2023 07:55

Турк бир туугандарыбыздын башына тушкон оор кундорун, кайгысын болушобуз. Шейит кеткендердин арты кайырлуу болсун. Кудайым Турк бир туугандарга куч кубат берсин,кайрат, сабырдуулук берсин.

Gulnaz
07.02.2023 07:31

С болью в сердце выражаем соболезнования народам Турецкой Республики и Сирии. Скорбим вместе с вами. В этот тяжелый период желаем крепости духа, скорейшего выздоровления пострадавшим и восстановления.

Аман
07.02.2023 06:47

Выражаем глубокие соболезнования родным и близким пострадавших.

NUR
07.02.2023 06:10

Geçmiş olsun Turkiye

Курманбек
07.02.2023 04:04

Өкүнүчтүүү. Түрк боордош элине терең кайгыруу менен көңүл айтабыз.

Канат
07.02.2023 03:38

Искренне соболезную народам Турции и Сирии. Жаткан жери жайлуу болсун погибшим и скорейшего выздоровления всем остальным.

Бактыбек Ш
07.02.2023 01:05

Выражаем глубокие соболезнования родным и близким, скорбим по погибшим от страшного землетрясения. Турция и Сирия братские народы, в эти трудные минуты мы с Вами, желаем скорейшего душевного и физического восстановления.

Хусниддин Кадыров
07.02.2023 00:32

Түрк элине Аллах сабыр берсин, Шеит кеткендерди Аллах рахматына алган болсун.

Урмат
07.02.2023 00:31

Жараткан АЛЛАХЫМ маркум болгон пенделерге сабыр берсин оомин.

Белек
07.02.2023 00:29

Масштабы землетрясения ужасают! Всем пострадавшим, всем тем, кто потерял родных и близких, всему турецкому и сирийскому народам выражаю глубочайшие соболезнования!

Vladimir.
07.02.2023 00:12

Değerli Türkiye'e Büyük bir sabır. Biz dayıma sizinle birlikteyiz.

Бейшеев М.Дж.
07.02.2023 00:06

Соболезнования братскому народу Турции. Мы с вами.

Тажибай
07.02.2023 00:05

Жаратканым баарыбызды кырсыктан сактасын. Турк боордошторго сабырдуулук тилеймин, өткөндөрдү Аллахым өз рахматына алсын.

Курмангазы
06.02.2023 23:57

Шейит кеткен Түрк бир туугандарыбыздын арты кайрылуу болсун. Түрк бир туугандарыбызга сабыр тилеймин.

Шерадил Бактыгулов
06.02.2023 23:49

Выражаю соболезнования лидерам Турции и Сирии в связи с многочисленными жертвами землетрясения. Также выражаю свои глубокие соболезнования родным и близким погибших, желаю скорейшего выздоровления всем пострадавшим и восстановления стран в кратчайшие сроки.

Чолпон Осмонова
06.02.2023 23:47

Түрк туугандарга, терең кайгыруу менен көңүл айтам, Аллахым сабыр берсин, колдосун.

Бурул
06.02.2023 23:46

Словами не передать, что такое происходит. Держитесь.

Ирина
06.02.2023 23:34

Примите соболезнования! Сил и терпения выжившим! Скорбим вместе с Вами!

Эмиль
06.02.2023 23:26

Боордош Түрк элине терең кайгыруу менен көңүл айтабыз …апааттан аман калгандарга Аллахтан шыпаа тилейбиз.

Dastanbek
06.02.2023 23:06

Примите соболезнования от братского народа.

Aybek Ibraimov
06.02.2023 23:04

Hayatini kaybeden kardeslerimizi Allah bagislasin, cennetlik eylesin, yakinlarina da sabir versin! Kirgiz milleti turk kardeslerimizle her zaman beraberdir!!!

Кана
06.02.2023 22:58

Соболезную братья мусульмани!

Усенов Эрнис.
06.02.2023 22:58

Сохрани нас всех Всевышний..

Abdykaar T. Sydykov
06.02.2023 22:31

I share the sadness and pain of those who lost their loved ones during the earthquake in Turkey. I hope for a fast recovery for all those injured.

Эстебес
06.02.2023 22:19

Мен абдан окунуп жатам., Турк элине Сабыр жана кайратуулук каалайм. Жакындарын жоготкон туугандарга терең кайгыруу менен көңүл айтабыз. Сабыр кылыңыздар.

Алтынбек
06.02.2023 21:59

Очень печально. Соболезную братскому турецкому народу.

Алмазбек
06.02.2023 21:55

Абдан жаман каргашалуу окуя болду, кайрат кылыныздар, мусулман бир туугандар.

Tursunbai Bakir uulu, ErK partisi
06.02.2023 21:48

ErK Partisi (Erkin Kırgızistan), Türkiye ve Suriye'de meydana gelen korkunç depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine en içten taziyelerini sunar. Kardeşlerimle birlikte dua ediyoruz. Inna lilLahi ua Inna ILaihi rojiun!

Улукбек Чыныбаев
06.02.2023 21:36

Огромная трагедия для всего тюркского мира. Выражаем соболезнования всем родным и близким погибших людей. Весь мир сегодня с Турцией, наши сердца с вами!

Азамат
06.02.2023 20:58

Инна Лилляяхи уа Инна илляяхи рожиун

ОсОО Aiko Seiko
06.02.2023 20:53

Türkiye'de meydana gelen, ölüm ve büyük yıkıma neden olan deprem haberini Aiko Seiko LLC yönetimi ve tüm çalışanları büyük bir üzüntüyle aldı. Tüm Türk halkına en derin uzuntulerimizi ve en içten başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz!

ОсОО Aiko Seiko, официальный дилер компании Hidromek (Турция) в Кыргызстане

Урматбек Жусупов, Кыргызстан
06.02.2023 20:52

Өкүнүчтүү маалымат. Түркия жана Сирияда апаат окуядан каза болгон жарандарга кабыргабыз кайышып турат. Жакындарын жоготкон туугандарга терең кайгыруу менен көңүл айтабыз. Сабыр кылыңыздар.

Римма
06.02.2023 20:49

Ужасная трагедия! Нет таких слов, которые могут утешить. Оплакиваем вместе с вами,близким нам народом, всех погибших.

Соболезнование от всего сердца родным и близким. Молимся за тех, кого ещё можно спасти.

Багышбек
06.02.2023 20:48

Урматтуу Түркия калкы, ушул башыңыздарга келген оор сыноо -зилзалага байланыштуу өз атымдан кайгыруу менен көңүл айтамын. Апаатта шейит болгондорго Аллах Таалам бейишин жана жаралууларга шыпаасын берсин. Жамандык эми келбесин.

Уланбек
06.02.2023 20:28

Урматтуу Турк мусульман бир туугандарыбыз, сиздерге терең кайгыруу менен көңүл айтабыз.

Элдар
06.02.2023 20:27

Кайрат кылыңыздар түрк туугандар. Кыргыз эли сиздер менен. Кайгыңарды тең бөлүшөбүз.

Майрамбек
06.02.2023 20:14

Түрк туугандар кайрат кылыңыздар! Биз сидер менен! Сабырдуулукту тилеймин. 

Каныбек Баргы
06.02.2023 19:37

Түрк туугандарым, кайрат кылыңыздар. Кыргыз эли сиздер менен.

Алибек
06.02.2023 19:23

Терең кайгыруу менен көңүл айтамын, каза болгондордун ыйманы саламат болсун, Жараткан Аллах өз бейишинен орун берген болсун. Сабырдуулук тилеймин.

Адилет
06.02.2023 19:13

Примите соболезнования, и скорейшего выздоровления братскому народу. Это ужасная трагедия. Так больно на душе. Держитесь, братья!

Prof.Dr. Talantbek Batyraliev
06.02.2023 19:13

Sabah Turkiyeden gelen acı haber ile uyandık. Kardeşlerimiz - Türk milletine baş sağlığı, yaralIlara acil şifalar diliyorum.

Нургуль Акимова
06.02.2023 18:56

Примите глубокие соболезнования в связи с трагическими последствиями землетрясения.

Масалиев Осмон и его семья.
06.02.2023 18:28

Разделяем печаль и боль тех, кто потерял своих родных и близких во время землетрясения в Турции. Надеемся на скорейшее выздоровление всех пострадавших. Geçmiş olsun Türkiyem.

Кылычбек
06.02.2023 18:01

Примите наши соболезнования. Терең кайгыруу менен көңүл айтабыз. Кайрат кылыңыздар. Kaybınız için çok üzgünüz.

Ali
06.02.2023 18:00

Her zorluğun arkasında bir kolaylık vardır.

Таалай
06.02.2023 17:52

Жараткан өз ырайымына алсын, жандары жанната болсун!!!

Жапар
06.02.2023 17:52

Соболезнования братскому народу. Мы всегда рядом. Кайрат кылгыла.

Абай Джаныбеков
06.02.2023 17:37

Кайрат кылгыла...

Drongo
06.02.2023 17:29

Allah rəhmət eləsin, torpaqları cənnətə qovuşsun...

Депутат Жогорку Кенеша Кыргызской Республики Э. Ж. Сурабалдиева
06.02.2023 17:27

С глубоким прискорбием восприняла печальную весть о человеческих жертвах в результате нескольких землетрясений подряд в Турции близ границы с Сирией. Ужасная трагедия не оставляет равнодушными никого в Кыргызстане. Примите искренние соболезнования и слова поддержки в связи с трагическими происшествиями.

Кундуз Айткулуева
06.02.2023 17:26

Всем, пострадавшим братьям и сестрам, семьям погибших и раненых выражаю искренние соболезнования..

Бурулкан Осокеева
06.02.2023 17:05

Соболезнования семьям погибших в результате трагедии, пусть земля им будет пухом!

Рысбек
06.02.2023 17:00

Кайгыңарды тең бөлүшөбүз туугандар, Кайрат кылыңыздар!

Амантур
06.02.2023 16:50

Hayatını kaybedenlerin ailelerine ve kardeş Türkiye halkına en derin taziyelerimi sunuyorum.

Алия
06.02.2023 16:48

Приношу свои соболезнования семьям погибших в результате трагедии, пусть земля им будет пухом!

Талантбек Батыралиев
06.02.2023 16:36

Дорогие братья, я и моя семья выражаем соболезнования семьям погибших и желаем скорейшего выздоровления раненым.

Профессор, действующий член Американского колледжа кардиологов Талантбек Батыралиев